Dobro izgledaju

Dinamo nastavio s uvjerljivim predstavama: U Mariboru pao slovački prvoligaš!

Momčad Krunoslava Jurčića odrađuje pripreme u Mariboru u sklopu kojih je nakon pobjeda u Šmarju i Pleternici nastavila s pobjedama u prijateljskim utakmicama...

Dinamo je u Limbušu nastavio niz pobjeda u pripremnim utakmicama za novu sezonu. Modri su golovima Vrsaljka i autogolom Kostelnyja s 2:0 pobijedili slovački Ružomberok.

Trener Krunoslav Jurčić na teren je poslao "prvu" momčad. Kelava je bio na golu, Tonel i Cufre stoperi, Ibanez lijevi,Vrsaljko desni bek, u sredini Leko i Badelj, ispred njih Sammir i Alispahić te u vrhu napada Beqiraj i Krstanović. Modri su od samog početka očekivano zagospodarili terenom, imali više od igre i brzo imali sjajnu priliku.

Već u 5. minuti Sammir je sjajno prošao i još bolje proigrao Krstanovića koji izlazi pred Hrdličku, no puca pored gola. Ružomberok je imao jednu priliku u prvih 45 minuta i to - slučajno. Lopta se nezgodno odbila od Vrsaljka, iznenadila Tonela, ali srećom i Držika koji nije uspio reagirati.

Jurčić je na poluvremenu na odmor poslao Sammira i na njegovo mjesto ubacio Kovačića što je rezultiralo vodstvom. Igrala se 47. minuta kada se Vrsaljko odlično snašao u gužvi nakon prekida i poslao loptu u mrežu Ružomberoka. Pogodak nije previše toga promijenio na terenu već su Modri i dalje dominirali da bi nedugo zatim - povećali prednost.

Alispahić je na desnoj strani u trku vidio Badelja čiji centaršut preskače Krstanovića, ali ga Kostelny glavom šalje u vlastitu mrežu. Jurčić tada na teren šalje potpuno novu momčad kojoj je trebalo nekoliko minuta kako bi došla na "radnu temperaturu". Dinamo je u posljednjih pola sata i dalje diktirao ritam i držao loptu u svojem posjedu, no pravih i izrazitih prilika više nije bilo.

Modri su tako nastavili s pobjedama na pripremama, a poslijepodne ih u Mariboru očekuje još jedan naporan trening.

Dinamo: Kelava (od 60. Lončarić), Vrsaljko (od 60. Tomečak), Tonel (od 54. Ademi), Cufre (od 60. Vida), Ibanez (od 60. Palić), Leko (od 60. Calello), Badelj (od 60. Chago), Alispahić (od 60. Šitum), Sammir (od 46. Kovačić), Beqiraj (od 60. Sylvestr), Krstanović (od 60. Rukavina)

Ružomberok: Hrdlička, Sivčević, Gallo, P. Maslo, Bielak, Dubek, Kotora, Držik, Lovas, Sedlaček, J. Maslo, još su igrali: Smieška, Kostelny, Radič, Kovač, Greššak, Hoferica, Chovanec, Belic, Praznosvky, Timm, Pekar, Pilar, Filipović, Krbeček

Strijelci: 1:0 Vrsaljko (47.), 2:0 Kostelny ag (56.)