Nema svađe u svlačionici

Španjolci pregazili SAD, Brazil se nije osvetio Nizozemskoj

Nogometaši španjolske reprezentacije, aktualni svjetski i europski prvaci, savladali su Sjedinjene Američke Države s 4-0 u prijateljskom susretu igranom u Foxboroughu...

U razmaku od samo 13 minuta prvog dijela "furija" je zabila tri gola i tako riješila pitanje pobjednika. Dva je puta u tom periodu mrežu Amerikanaca tresao Santi Cazorla, a jednom Alvaro Negredo. Pred kraj susreta točku na i postavio je Fernando Torres.

Bila je ovo za Španjolce slatka osveta Amerikancima za poraz u polufinalu Kupa konfederacija iz 2009. godine. Podsjećamo, tada su Amerikanci slavili s 2-0 i tako stali na kraj španjolskom nizu od 35 vezanih pobjeda.

Iako u sastavu Španjolske nije bilo važnih igrača poput Xavija (pošteda) i Carlesa Puyola (ozljeda), dok su Iker Casillas, Andres Iniesta i Pedro Rodriguez susret započeli s klupe, momčad Vicentea del Bosquea djelovala je vrlo uvjerljivo i razigrano.

Junaku španjolske pobjede Cazorli bili su to treći i četvrti gol u reprezentativnom dresu i prvi nakon rujna 2009. godine kada je zabio u kvalifikacijama za SP protiv Estonije.

U Goianii su se u prijateljskom ogledu sučelile dvije svjetski moćne nogometne reprezentacije, Brazil i Nizozemska. Završilo je bez pobjednika, ali i bez pogodaka.

Bila je to repriza ogleda četvrtfinala s prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva u kojem je slavila Nizozemska. Brazil se ponadao kako bi ove subote mogao doći do kakve-takve "osvete", no Nizozemska je izdržala pritisak domaćina u drugom dijelu.

U prvom dijelu nije bilo mnogo izrazitih šansi, a najljepšu su imali gosti u 39. minuti kada je Van Persie pucao glavom.

U nastavku je Brazil zaigrao daleko bolje, pa je tako mlada njihova zvijezda Neymar u 48. minuti imao idealnu priliku. Izbio je sam pred nizozemskog vratara Tima Krula, ali ga nije uspio svladati. Samo pet minuta kasnije i Robinho je mogao zabiti, no i on je bio neprecizan.

Kako se bližio kraj utakmice rasla je i napetost, a u 79. minuti je pocrvenio domaći igrač Ramires. Startao je preopasno na Robbena, te je dobio drugi žuti karton, a utakmica je završila bez golova.