breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Nogometaši Chelseaja i Marseillea imali su osiguran prolaz u nokaut-fazu Lige prvaka i prije međusobnog ogleda 6. kola F skupine na Velodromeu, u kojem je Marseille slavio s 1-0...

Chelsea tako nije uspio okončati natjecanje u F skupini sa svih šest pobjeda. Trenutak odluke zbio se u 81. minuti, kada je Brazilski napadač Brandao pokupio loptu koja se odbila nakon udarca Taiwa izvan kaznenog prostora, te je iz neposredne blizine uhvatio Petra Čecha u raskoraku i zabio jedini gol na utakmici.

Chelseajev bjelokošćanski napadač Didier Drogba zaigrao je na Velodromeu prvi puta od 2004. godine, kada je dres Marseillea zamijenio Chelseajevim. Nije napravio ništa posebno protiv svojih bivših suigrača, ali je pokupio ovacije navijača Marseillea kada ga je u 62. minuti zamijenio Sturridge.

Trener Chelseaja Carlo Ancelotti odlučio je u ovome dvoboju odmarati Ashleya Colea i Nicolasa Anelku. Strateg domaće momčadi i bivši Chelseajev igrač Didier Deschamps bio je zadovoljan s pobjedom.

>> VIDEO: Dok Mourinho vapi za špicom, Benzema trpa: Jel' dosta tri komada?

>> VIDEO: Arsenal se mučio s Partizanom pa ipak prošao dalje

>> Bayern razbio Basel i srušio mu snove o prolazu dalje

''Chelsea možda nije izveo najjači sastav, ali je zaigrao s jakom momčadi. Iako ulog u ovoj utakmici nije bio velik, drago mi je zbog stjecanja samopouzdanja da smo pobijedili'', rekao je Deschamps.

U drugom dvoboju skupine, moskovski Spartak je u gostima svladao Žilinu s 2-1, pa je slovački klub završio natjecanje bez i jednog boda u skupini. Domaćini su poveli golom Majtana u 48. minuti, ali preokret donose Alex u 54. i Ibson u 61. minuti. Ibson je još u 77. minuti dobio i crveni karton.

Inače, utakmica je bila prekinuta nakon samo nekoliko minuta igre zbog gostujućih navijača koji su bacali pirotehnička sredstva na igralište, pa je sudac Kevin Blom poslao obje momčadi u svlačionicu, te prekinuo dvoboj na otprilike 20 minuta. Spartakovi nogometaši krenuli su tijekom prekida prema svojim navijačima, valjda da ih zamole da se umire.