Emotivni Srna: Prejaki smo za Romu, možemo do polufinala!

Darijo Srna je kao kapetan i jedan od najboljih igrača Šahtara česta meta novinara koji prate klub iz Donjecka. Dakako, našao se pred mikrofonima i nakon velike pobjede nad Romom u osmini finala Lige prvaka...

Šahtar je u Rimu slavio s 3-2. Da je trenutno bolja momčad, potvrdio je i na svojoj Donbass Areni uvjerljivom pobjedom 3-0.

Darijo Srna izveo je korner s desne strane, nakon kojeg je Willian zabio za 2-0 u 58. minuti. Dvije minute kasnije, u igru je ušao Eduardo da Silva, koji je svojim spretnim pogotkom u 87. minuti stavio točku na i.

''Veliko je ovo slavlje za sve nas. Držim da smo pred našim navijačima prikazali pristojnu predstavu. Drago mi je da nitko u našoj momčadi nije dobio suspenziju za sljedeću utakmicu. Moram reći da u našoj svlačionici nije bilo pretjeranog izljeva emocija, jer smo svi bili 99% sigurni u prolaz. Ipak, u životu je, a pogotovo u nogometu, sve moguće. Najvažnije je da smo prošli'', izjavio je Srna za klupsku web stranicu.

>> VIDEO Ljutiti Lucescu: Srna je provocirao, skoro sam ga potjerao van

Kako ocjenjujete snagu Rome?

''Predobri smo za njih. Šahtar je doista bolja momčad od

Rome, što smo i dokazali.''

U izjavi za Soccer.ru, Srna je rekao.

''Očekivali smo vrlo tešku utakmicu, nakon prvog dvoboja. To se moglo i vidjeti u prvih 15 minuta, koje smo odigrali loše. No, nakon što smo uspostavili našu igru i pokazali zajedništvo, stvari su se promijenile.''

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, Daniele De Rossi udario je laktom u lice Srnu. Engleski sudac Howard Webb nije kaznio talijanskog igrača, što je jako naljutilo Srnu, koji je, pak, zbog impulzivne reakcije dobio žuti karton.

''Odgovornost je na meni zbog tog kartona. No, ako vas netko udari laktom u lice, trebao bi biti kažnjen'', veli Srna.

Istu situaciju prokomentirao je nakon utakmice i rumunjski trener Šahtara Mircea Lucescu.

''Nema se tu što puno za reći. Tijekom stanke sam razgovarao s Darijom o tome. Nije smio dopustiti da ga obuzmu emocije. Dobio je udarac u lice i njegova je reakcija u jednu ruku bila shvatljiva. No, u takvim situacijama ipak trebate sačuvati mirnoću jer riskirate čak i crveni karton. No, sve u svemu sam zadovoljan sa zalaganjem i disciplinom mojih igrača. Romini nogometaši su provocirali cijelu utakmicu. Moji igrači na to nisu uzvraćali'', rekao je Lucescu.

Na kraju, Srna je odgovorio i na pitanje o sljedećem suparniku...

''Nije bitno protiv koga ćemo igrati u četvrtfinalu. Ne sumnjamo da možemo proći i dalje od četvrtfinala (do polufinala), ali pobjedu protiv Rome sada moramo ostaviti iza sebe'', zaključio je kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije.