Real Madrid lakoćom je nadigrao Ajax u Amsterdamu i tako osigurao prvo mjesto u skupini...

Ajax je pred svojim navijačima dočekao kraljevski Real Madrid bez nekoliko važnih igrača (Jozefzoona, Vermeera, Atoubea, Lodeira i Snoa) nije imao prevelike izglede.

Real je prohujao Amsterdam Arenom nošen na krilima Cristiana Ronalda, dvostrukog strijelca, a na kraju je završio susret s devet igrača na travnjaku. "Kraljevski klub" je poveo u 36. minuti nakon lijepe akcije u kojoj je dubinsko proigravanje petom spustio Mesut Özil, a Karim Benzema je potom topovskim udarcem zatresao mrežu. Drugi Realov gol bio je možda još i ljepši, a zabio ga je topovskim udarcem Alvaro Arbeloa s više od dvadeset metara nakon što je prethodno Ronaldov šut iz slobodnog udarca završio u živom zidu.

Na 3-0 povisio je Ronaldo u 70. minuti iskoristivši lijepu asistenciju Angela di Marije i ljevicom matiravši vratara Maartena Stekelenburga. Bio mu je to drugi ovosezonski gol u Ligi prvaka, a treći je zabio u 81. minuti realiziravši penal koji je prethodno izborio Mesut Özil nakon što ga je prethodno u kaznenom prostoru oborio Urby Emmanuelson.

Jedina mrlja ove sjajne utakmice su Xabi ALonso i Sergio Ramos koji su u 89. minuti utakmice dobili crvene kartone zbog zadržavanja igre. Željeli to priznati ili ne to su sigurno napravili namjerno kako bi se očistili kartona za najvažnije utakmice u Ligi prvaka koje tek slijede.