Košarka
Košarka

Osakaćena Cibona s četiri seniora prošla Zabok

Kažnjena i osakaćena Cibona nadigrala je u gostima nezgodni Zabok 74:65 te tako postala posljednji polufinalist Kupa Krešimira Ćosića...

Zabok je bio spreman za povijesni uspjeh i plasman na Final Four, u Bedekovčini je sve bilo spremno za još jedan udarac posrnuloj Ciboni. No bez obzira na to što više od pola momčadi Cibone zbog sankcija HKS-a nije smjelo nastupiti u Kupa Krešimira Ćosića - zbog neisplaćenih financijskih sredstava Vedranu Vukušiću i Robertu Trohi – Cibona je s tek četiri igrača iz prve momčadi rutinski pobijedila sa 74:65.

Tako je Cibona na put u Zagorje krenula s pet seniora i šest juniora, no zbog poštede prvi strijelac Bojan Bogdanović nije igrao – ili bolje rečeno nije trebao igrati. Tako je Cibona ostala na četiri seniora i mladićima koji će zapamtiti dan kada su 'ni krivi ni dužni zaigrali za prvu momčad'. To pogotovo vrijedi za 14-godišnjeg Marka Arapovića (204 cm), sina proslavljenog Cibosa Franje Arapovića, za kojeg skauti već sada govore kako će biti 'čudo od igrača'.

"Utakmica je bila dosta gusta. Naravno da sam gledao sina Marka i njegove kolege iz juniora, to se ne propušta. Marko je igrao svega 45 sekundi, ali obzirom da u četvrtak ima točno 14 i pol godina jasno je kako još nije spreman za ovu razinu košarke", rekao je za GOL.hr Franjo Arapović čiji sin će u povijesti Cibone ostati upisan kao najmlađi igrač na službenim utakmicama.

Dva 20-godišnjaka kojima mnogi predviđaju NBA karijeru, Leon Radošević i Tomislav Zubčić, gotovo sami su nadigrali A-1 ligaša. Zubčić je ubacio s 24 poena uz 12 skokova, a Radošević je dodao 22 poena.

Kapetan Marin Rozić u 23 minute skupio je po 6 poena i skokova (šut iz igre 2-8), a nakon utakmice trener Cibone najviše je nahvalio - mladog Filipa Hana koji je ostavio sjajan dojam. Han je na parketu proveo 26 minuta uz učinak od 9 poena i čak 4 osvojene lopte. Krstanović, koji je već skupio nekoliko nastupa za seniore, ubacio je 4 poena.

U sjajnoj atmosferi pred možda i 1000 gledatelja Cibona je praktički od početka imala kontrolu rezultata. Zabok je košem ex-Cibosa Ivana Perinčića u drugoj četvrtini uspio doći do izjednačenja 26:26 nakon čega je do kraja poluvremena uslijedila mini serija Cibone za 26:34.

U drugom poluvremenu Robert Lež ubacio je za 48:50 i to je uglavnom bilo sve od domaćih. Ostatak utakmice bilo je rutinski odrađen. Donedavni Cibosi Toni Brnas i Sven Smajlagić, koji su do kraja sezone posuđeni Zaboku, trudili su se ostaviti što bolji dojam ali to nije bila njihova večer. Brnas može dobiti prolaznu ocjenu (8 poena za 20 minuta), ali Smajlagić u 10 minuta baš i nije imao prilike pokazati kako je kao 16-godišnjak bio jedan od najboljih igrača Hrvatske.

Kod Zaboka dobru je utakmicu odigrao veteran Ivan Perinčić (16 poena i 10 skokova), a dobar je bio i Kraljević koji se hrabro borio pod koševima (18 poena i 4 blokade).