Ostali sportovi

EBEL: Medveščak 'skinuo' branitelja naslova

Nakon kratke reprezentativne stanke, nastavilo se natjecanje u EBEL ligi. Hokejaše zagrebačkog Medveščaka put je u 28. kolu nanio u Salzburg na gostovanje Red Bullu, a s njega su se “medvjedi” vratili s pobjedom 3-2...

Do pobjede je Medveščak došao boljim izvođenjem penala, nakon što je regularni dio završio 2-2, a produžetak bez golova. Odlučujući penal vrijedan dva boda i 12. ovosezonske pobjede zabio je u svom debiju Greg Day, kanadski 33-godišnji napadač nedavno pristigao iz švicarskog HC Thurghua.

Prva trećina završila je bez golova, a već u drugoj minuti druge dionice igre je domaći Salzburg u vodstvo doveo Thomas Koch. Ipak, prednost aktualnih prvaka nije dugo trajala, pa je Jonathan Filewich izjednačio nepunih devet minuta kasnije iz kaznenog udarca koji je skrivio Andre Lakos.

Medveščak je došao do vodstva 2-1 šest minuta prije kraja susreta u situaciji s igračem više na ledu, a strijelac je ponovo bio Filewich, koji je realizirao asistenciju Joela Prpicha.

Do kraja je Red Bull bacio sve snage u napad, a izjednačio je u situaciji kad je izvukao vratara s gola. Zabio je Andre Lakos minutu i 25 sekundi prije kraja.