Ostali sportovi
Djevojkama prvo slavlje

Kirilova konačno dočekala prvu pobjedu na klupi hrvatske reprezentacije!

Nakon neuspjeha dan ranije, uspješan nastup u Osijeku zabilježile su i naše odbojkašice...

Napokon su se pobjedom osladile i hrvatske odbojkašice koje su u utakmici 10. kola skupine C Europske lige pobijedile u Osijeku Rumunjsku s 3-0 (27-25, 25-23, 25-14).

Dan ranije je Hrvatska izgubila s 3-0 od istog suparnika, ali je tada u dva seta bila opasno blizu osvajanja. Tada su sitnice odlučile i oba puta je Rumunjska bila spretnija u završnicama.

U nedjelju su također dva seta bila neizvjesna, no ovom prilikom su hrvatske igračice bile daleko pribranije, te su dobile obje te dionice. Prvu sa 27-25, a drugu 25-23. Nakon toga su Rumunjke popustile i pomogle na putu Hrvatskoj prema prvom uspjehu. Također, ovo je bila premijerna pobjeda izbornice Irine Kirilove na klupi hrvatske reprezentacije.

Hrvatska će ovo natjecanje zatvoriti s dva gostovanja u Turskoj, kod vodeće ekipe u skupini.

Europska liga, odbojkašice, skupina C, 10. kolo:

Hrvatska - Rumunjska 3-0 (27-25, 25-23, 25-14)

Redoslijed: 1. Turska 8-1 (-1), 2- Rumunjska 6-4, 3. Bjelorusija 4-5 (-1), 4. Hrvatska 1-9.