Ostali sportovi

Ski-skokovi: Morgenstern slavio u Lillehammeru

Treće natjecanje skijaša-skakača u sezoni Svjetskog kupa održano je u subotu u norveškom Lillehammeru. Pobjedu je skokovima od 138.5 i 137.5 metara odnio Thomas Morgenstern...

Pobijedio je 24-godišnji Austrijanac s metar i pol ukupne prednosti u daljini, odnosno 4.5 boda ispred godinu dana starijeg Norvežanina Johana Remena Evensena (138.5, 136 metara), koji je drugim mjestom ostvario rezultat karijere i prvi plasman na postolje u pojedinačnom natjecanju.

Treće je mjesto zauzeo još jedan Norvežanin, Tom Hilde, treći skakač s preskočenih 138.5 metara u prvoj seriji.

Pobjednici iz prvih dvaju ovosezonskih natjecanja, u Kuusamu i Kuopiju, Austrijanac Andreas Kofler i Finac Ville Larinto, zauzeli su četvrto, odnosno osmo mjesto.

Na šestom je mjestu završio branitelj naslova u Svjetskom kupu te aktualni dvostruki olimpijski pobjednik, Švicarac Simon Ammann.

Pobjedom je Morgenstern, pobjednik Svjetskog kupa iz sezone 2007/2008, preuzeo vodstvo u ukupnom poretku.