Ostali sportovi

Velika pobjeda: Kauboji ponovo razbili Španjolce!

Hrvatski rukometaši pobijedili su Španjolsku i u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za EP 2012.

Golužini izabranici igrali su odlično od prve do posljednje minute, a do osjetne prednosti stigli su početkom drugog poluvremena. Tada su Kauboji otišla na prednost od 4-5 golova razlike i gostima više nisu dopustili da se vrate u igru. U samoj završnici gosti su pritisli, stigli na 23:20, no proradio je rezervni vratar Blažičko koji ih Španjolce dotukao dvjema atraktivnim obranama. Dvoboj je završio 23:21.

Upravo su hrvatski golmani bili ključ pobjede, a Marin Šego ih je skupio 13, većinu u ključnom razdoblju kad se stvarala prednost početkom drugog dijela.

Najefikasniji u redovima hrvatske reprezentacije bio je Drago Vuković s 5 golova, slijedili su ga Domagoj Duvnjak i Ivan Čupić sa po četiri gola, dok je Marin Šego na vratima zaustavio 13 od 30 udaraca. U španjolskim redovima najbolji je bio Canellas s četiri gola, dok je Aguinagalde zabio tri.

Izabranici Slavka Goluže tako su uspjeli pobijediti Španjolsku dva puta u samo četiri dana, budući su u četvrtak slavili u Ciudad Realu 26-24. S četiri čiste pobjede osigurali su plasman na EP 2012. u Srbiji.

Nakon utakmice hrvatski su reprezentativci plasman na Euro proslavili zagrljeni pozdravljajući publiku uz taktove "Morske vile".