Bundesliga: Mandžo zaigrao, Wolfsburg blijed

Dvjema nedjeljnim utakmicama kompletirano je trinaesto kolo njemačkog nogometnog prvenstva. Köln je u njemu kod Stuttgarta došao do prve gostujuće pobjede, dok su St. Pauli i Wolfsburg podijelili bodove...

Nakon četiri uzastopna poraza St. Pauli je napokon osvojio nešto opipljivo, bod protiv "vukova" u 1-1 remiju kojeg su otvorili golom Thorandta. Postignut je on glavom u 28. minuti nakon ubacivanja iz kuta.

Početkom drugoga dijela, točnije u 54. minuti, svoj je učinak na devet ligaških golova podigao Edin Džeko izjednačivši na 1-1. Bosansko-hercegovački reprezentativac zaključio je akciju u kojoj je ispucavanje vratara Benaglija, do Diega produljio Mario Mandžukić, a potom je Brazilac spustio loptu do Džeke koji je, s nekih devet metara, bio neumoljiv.

''Utakmica protiv St. Paulija je bila teška. Došli smo ovdje po pobjedu i razočaran sam zbog toga što se ne vraćamo s tri boda. Ipak, domaćin je odigrao dobru utakmicu, početak je za nas bio posebno težak. Moramo se nositi s remijem,'' kazao je Mario Mandžukić.

Mandžukić, koji je zamijenio ozlijeđenog Grafitea, je odigrao cijelu utakmicu za Wolfsburg, prvi puta od kada je stigao u Bundesligu.

Köln je kod Stuttgarta, u derbiju začelja, upisao treću pobjedu u sezoni. Izborila ju je bivša momčad trenera Zvonimira Solde golom Lukasa Podolskog s bijele točke u 82. minuti. Dodajmo da Miro Varvodić nije branio, već je s klupe gledao kako to čini Mondragon, kao i to da je Mato Jajalo zamijenjen u 70. minuti utakmice.