Modrić dobio nevjerojatnu ocjenu: 'Maleni genije sve je okrenuo'

Savršenom desetkom ocijenjen je Luka Modrić u Daily Mailu za svoju izvedbu u 3-0 pobjedi Tottenhamove nogometne momčadi protiv Charltona u utakmici 3. kola FA Cupa...

"Maleni genije Luka Modrić sve je okrenuo - od razine zabave do ishoda utakmice. Iako je Defoe zabio dva, a debitant Townsend jedan gol, Modrić je bio kreativni katalizator. Njegova vizija, dodir, preciznost pri dodavanju i brzina na kratkim distancama otključali su sve lokote kojima se Charlton osigurao u pokušaju branjenja od Premierligaša", piše Daily Mail koji igru hrvatskog reprezentativnog veznjaka opisuje "očaravajućom", stavlja ocjenu 10 pored njegova imena i proglašava ga igračem utakmice.

Podsjetimo da su u utakmici, za razliku od Modrića koji je ušao u drugom poluvremenu, punu minutažu dobila dvojica Hrvata. Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka nisu očarali izvjestitelja utakmice Alana Frasera, koji je njihove igre vrednovao peticama.

Otočki mediji složni su u ocjeni da je prijelomni dio susreta bio ulazak Modrića, što su podvukli i Redknapp i njegov asistent Kevin Bond. Jednako razmišlja i menadžer u tom susretu poražene momčadi Keith Peacock:

''Čim sam vidio tko na poluvremenu ulazi u igru, znao sam da nam slijede problemi. Modrića je sjajno gledati s loptom u nogama, ali ne i u trenucima kada igra protiv vas. Ono što sam od njega vidio prije i u ovoj utakmici dovodi do zaključka da se kvalitetom nalazi uz bok najboljima.''