breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Šeparović misli da vlast pripada njemu. Popišali su se na sve nas"
Osvojili Copa Libertadores

Neymar za oproštaj donio naslov Santosu i sudjelovao u općoj tuči

Nogometaši brazilskog Santosa pobjednici su Cope Libertadores, južnoameričke verzije Lige prvaka, nakon što su u Sao Paulu pobijedili urugvajski Peñarol 2-1...

S obzirom na to da su prije tjedan dana u Montevideu izborili remi bez golova, igrači slavnog trenera Muricyja Ramalha došli su do trećega južnoameričkog naslova u klupskoj povijesti, prvoga nakon slavnih Peleovih dana 1962. i 1963. godine.

Na stadionu Pacaembu 19-godišnji je Neymar domaće doveo u vodstvo nakon asistencije Arouce u 47. minuti zabivši svoj šesti gol u ovosezonskom natjecanju, koje je završio na trećem mjestu ljestvice najboljih strijelaca. Na 2-0 je nakon proigravanja iskusnog veznjaka Elana povisio desni bočni branič Danilo, još jedna 19-godišnja klupska zvijezda, koji je lijevom nogom lijepo pogodio suprotni kut gostujućeg vratara Sose. Dogodilo se to u 69. minuti.

Sami su si domaćini zakomplicirali život autogolom Durvala u 80. minuti, no pobjedu su uspjeli sačuvati.

Urugvajska se momčad branila najveći dio utakmice. Zbog toga igra Neymara i Paula Henriqea Gansa nije uspijevala doći do izražaja.

Utakmica je završila neredima i općom tučnjavom na travnjaku. Urugvajci, u pet navrata južnoamerički prvaci (posljednji put 1987.) nisu dobro podnijeli poraz, te su izazvali tučnjavu u kojoj su sudjelovali svi igrači s klupa obiju momčadi, kao i neki navijači domaće momčadi koji su se probili na travnjak.

"Tako reagiraju oni koji ne znaju podnijeti sportski poraz", kazao je Neymar nakon utakmice.

Kada su se strasti napokon smirile, čuveni se Pele, najbolji igrač Santosa sih vremena, spustio na travnjak i čestitao treneru Ramalhu i svim igračima.

"Mislim da sam zaslužio ovaj naslov. Zaslužio ga je i Santos", rekao je trener Ramalho, kojem dosad nije uspijevalo otići do kraja u Copi Libertadores sa Sao Paulom, Sao Caetanom i Fluminenseom.

Sjajni je trener, koji je prošle godine nakon SP-a odbio klupu brazilske reprezentacije zbog Fluminensea, osvojio četiri od posljednjih pet brazilskih prvenstava.