Izgubili od drugoligaša

Nova sramota! River korak do ispadanja, navijači upali na travnjak

Novi je sramotan poraz momčad River Platea, najslavniji argentinski nogometni klub, upisala u prvom dvoboju razigravanja za opstanak u prvoj ligi...

Dosadašnji drugoligaš Belgrano slavio je na svom terenu u Ciudad de Cordobi 2-0 pobjedu, te time došao do goleme prednosti uoči nedjeljnog uzvrata na buenosaireškom Monumentalu.

Umjesto 50.000 gledatelja, koliko stane na nacionalni argentinski stadion, utakmicu moguće s tribina neće pratiti nitko. Posljedica je prekida utakmice od 20-ak minuta početkom drugog poluvremena utakmice odigrane u srijedu, nakon što je domaća momčad u 50. minuti povela 2-0.

Nekoliko je gostujućih huligana, od kojih je jedan bio s maskom na licu, utrčalo na teren spustivši se niz visoku ogradu da bi se obračunalo sa svojim ljubimcima. Napali su navijači Riverove igrače samo verbalno i naguravanjem, izvrijeđavši ih zbog njihova novog sramotnog nastupa. Redari su reagirali relativno brzo, a situaciju je pokušao smiriti i Riverov kapetan, bivši argentinski reprezentativac Matias Almeyda (37).

Navijači su ubrzo pobjegli natrag na tribine, a utakmica je nakon prekida nastavljena i odigrana do kraja. Moguće je da će vodstvo lige suspendirati Riverov stadion za uzvrat. U svakom slučaju, u nedjelju će se igrati utakmica visokog rizika. Samo pet dana uoči početka Cope Libertadores Buenos Airesu u slučaju Riverova ispadanja prijete navijački neredi golemih razmjera.

Nikad u 110-godišnjoj povijesti kluba niti jedna momčad River Platea, u 33 navrata argentinski prvak, nije ispala u drugu ligu.

Posljednji naslov momčad je osvojila pobijedivši u Clausuri 2008. godine. Otad je sve krenulo nizbrdo i River se, računajući prosjek od triju posljednjih godina, našao pri dnu poretka argentinskih prvoligaša.