Mladen Petrić se vratio se golom za pobjedu nad Eintrachtom

Hrvatski nogometni reprezentativac zabilježio je odličan povratak na travanjake nakon dva mjeseca pauze...

Nogometaši HSV-a pobijedili su u prvoj utakmici 19. bundesligaškog kola na svojoj Imtech-Areni Eintracht iz Frankfurta 1:0 pogotkom Mladena Petrića.

Zabio je 30-godišnji hrvatski napadač jedini pogodak na utakmici u 65. minuti na asistenciju Änisa Ben-Hatire. Mladi je napadač s desne strane uputio lijepu prizemnu loptu na drugu vratnicu, a hrvatski je reprezentativac pravodobno "zatvorio" prostor i iz uklizavanja lijevom nogom ugurao loptu iza leđa gostujućeg vratara Nikolova.

Petrić je ušao u igru na poluvremenu umjesto Jonathana Pitroipe. Zaigrao je prvi put nakon 27. studenog i 4:2 domaće pobjede nad Stuttgartom, kada je također bio strijelac jednog gola. Početkom prosinca na treningu je ozlijedio zadnju ložu, te je novi nastup čekao gotovo dva mjeseca.

Ovo mu je bio peti prvenstveni pogodak u desetom ovosezonskom nastupu.

Imao je izvrsnu priliku zabiti i za 2:0, ali je u 78. minuti, istrčavši sam pred golmana malo iskosa s lijeve strane, promašio daljnji donji kut Eintrachtova gola.