breaking news !: USKORO UŽIVO Milanović najavio izvanrednu konferenciju za medije: Pogledajte što je dočekalo novinare

VIDEO Petrić strijelac za pobjedu Hamburga!

Nogometaši HSV-a ostvarili su i treću ovogodišnju bundsligašku pobjedu u četvrtoj utakmici, odnosno drugu u trećoj gostujućoj. Pobijedili su 1:0 kod Wolfsburga u srazu 22. kola...

Gol odluke u 32. je minuti iz 11-erca zabio hrvatski napadač gostiju Mladen Petrić, nakon što ga je prethodno nespretno u vlastitom 16-ercu srušio Danac Simon Kjaer.

"Za pobjedu smo morali naporno raditi, ali smo ju u potpunosti zaslužili," kazao je HSV-ov junak dana te dodao kako su igrali kao momčad.

"Premda ne možemo u potpunosti biti zadovoljni drugim poluvremenom utakmice, mora se priznati da smo svih 90 minuta radili zajedničkim snagama, kao momčad. I kod gola smo odigrali lijepo iako je on u konačnici postignut iz penala. Dobra je ovo najava hamburškoga derbija," dodao je hrvatski napadač aludiravši na odgođenu utakmicu prošloga kola, sraz HSV-a i St. Paulija, koja se igra sljedeće srijede.

Hrvatskom je napadaču to bio šesti ovosezonski prvenstveni pogodak. Prije tri je tjedna također izravno donio Hamburžanima sva tri boda u 1:0 domaćoj pobjedi protiv Eintrachta. Odigrao je cijelu utakmicu.

U sastavu Pierrea Littbarskog, koji je debitirao porazom na klupi nakon smjene Stevea McClarena, nije nastupio ozlijeđeni Mario Mandžukić.

Od ostalih dosad odigranih dvoboja 22. kola treba spomenuti novu uvjerljivu domaću pobjedu (sedmu u nizu) minhenskog Bayerna, koji je na Allianz Areni deklasirao Hoffenheim 4:0. Dva je gola za domaće zabio Nizozemac Arjen Robben, koji je strijelac treće kolo u nizu. Ukupno je na brojci od četiri gola u četiri prvenstvene utakmice koje je odigrao od Nove godine.

Prvi je gol za domaće zabio Mario Gomez u drugoj minuti na asistenciju Robbena. Najbolji bundesligaški strijelac zabio je svoj 17. ovosezonski pogodak u 20. nastupu. Na 2:0 povisio je Thomas Müller na asistenciju Francka Riberyja.

Za goste je do 77. minute odigrao Boris Vukčević, a od 46. Josip Šimunić. Stoper hrvatske reprezentacije zaradio je žuti karton nakon udarca u lice Robbena za kojeg je mogao dobiti i izravni crveni karton.

Bosansko-hercegovački reprezentativci Vedad Ibišević i Sejad Salihović odigrali su svih 90 minuta za poraženu momčad.

Niz od sedam Freiburgovih utakmica bez poraza prekinuo je u Gelsenkirchenu Schalke. Momčad Felixa Magatha došla je do prve domaće pobjede nakon Nove godine pogotkom Jeffersona Farfana, trećim njegovim u sezoni, u 49. minuti na asistenciju Raula.

Drugih je 45 minuta u domaćem sastavu odigrao 21-godišnji hrvatski napadač Mario Gavranović. U 51. je minuti bio jako blizu svom prvom bundesligaškom pogotku, ali je njegov udarac sa 16 metara zaustavila lijeva vratnica gostujućeg vratara.

Osmu je ovosezonsku gostujuću pobjedu ostvario Bayer. Momčad iz Leverkusena deklasirala je Eintracht u Frankfurtu 3:0. Momčad Michaela Skibbea od Nove je godine bez pobjede.

Novi je težak poraz, i to na svom stadionu, upisao Stuttgart. Sva tri boda odnijeli su nogometaši Nürnberga pobijedivši 4:1.

Remi vodeće Borussije

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa, vodeća Borussia Dortmund odigrala je bez pogodaka 1:1 u gostima kod Kaiserslauterna.

Sve je odlučeno u zadnjim minutama, prvo je Sven Bender doveo goste u vodstvo, pa je Borussia ostala bez isključenoga Srđana Subotića, da bi bod domaćinu donio spektakularnim udarcem Čeh Jan Moravek u zadnjoj minuti. Kod domaćina su cijelu utakmicu odigrali hrvatski reprezentativci Srđan Lakić i Ivo Iličević.

Borussiji je to drugi remi zaredom, ali i dalje ima velikih 10 bodova prednosti ispred Bayera.