Finale nogometnog Kupa Srbije obilježena je skandalom i prekidom utakmice.

Nezadovoljni suđenjem Slobodana Veselinovića nogometaši Vojvodine su u 83. minuti napustili teren. U tom trenutku rezultat je bio 2-1 za Partizan, a sudac je 15 minuta nakon isteka 90 minuta odsvirao kraj utakmice što je označilo da klub iz Beograda osvoji Kup.

Utakmica se igrala na stadionu Crvene Zvezde, a prema pisanju srpskih medija do incidenta je došlo i prije samog početka utakmice jer se navijači Vojvodine nisu pustili na stadion. Igrači novosadskog kluba nisu željeli početi susret sve dok se na tribine Marakane ne puste njihovi navijači što je na kraju policija i omogućila.

Tijekom utakmice Partizan je poveo s 2-1 golovima Oumara i Tagoea, a za Vojvodinu je pogodak postigao Mojsov. Do prekida utakmice je došlo nakon što su Novosađani bili nezadovoljni dvjema sudačkim odlukama. Prije svega je Veselinović poništio drugi pogodak Mojsova zbog sumnjivog prekršaja, a pravi kaos je nastao kada je Tagoe u šesnaestercu zaustavio Trajkovića. Igrači Vojvodine smatrali su da se radi o kaznenom udarcu i okružili su suca te nisu željeli nastaviti utakmicu.

Nakon nekoliko minuta neizvjesnosti igrači Vojvodine su se konzultirali s navijačima i upravom kluba te su odlučili napustiti teren.

"Mi se za ništa ne pitamo, ne smijemo ni Kup osvojiti. Tužan sam, 7 tisuća ljudi je došlo iz Novog Sada, napravilo pravi ambijent, a svi su vidjeli što se događalo. Mogu slobodno da nas izbace u drugu ligu pa neka Partizan igra sam sa sobom. Uopće ne razmišljam o tome, drugi trebaju razmišljati o posljedicama jer ovo NSS nije smio dozvoliti. Nekoliko puta sam rekao da prvenstvo nije regularno. Ovo gubi svaki smisao“, izjavio je za nakon utakmice za B92 predsjednik Vojvodine Ratko Butorović. On je dodao kako će upravni odbor kluba odlučiti i o eventualnom napuštanju lige.

Cijeli incident je kratko komentirao i Vlade Divac, čelni čovjek Srpskog olimpijskog odbora. "Kakvi su ljudi u nogometnom savezu, takvo je bilo i finale Kupa“, rekao je Divac za Žurnal.