Ostali sportovi

EP: Mađari u polufinalu, Crnogorci gadno kiksali

Mađarska reprezentacija prva je osigurala polufinale EP-a u vaterpolu, dok su za izravni plasman Crnogorci izgubili šansu remijem protiv Rumunjske...

Pobjedom nad reprezentacijom Makedonije 7-4 (2-0, 2-4, 0-0, 3-0) u posljednjem, 5. kolu natjecanja po skupinama na Europskom prvenstvu u Zagrebu, mađarski vaterpolisti osigurali su prvo mjesto u skupini B i izravni plasman u polufinale.

Mađari su se iznenađujuće dosta mučili s Makedoncima, nakon tri četvrtine je rezultat bio izjednačen 4-4, ali su Mađari odličnom obranom u zadnjoj četvrtini i s 3-0 u toj dionici na kraju ipak osigurali dosta uvjerljivu pobjedu i ulazak u borbu za medalje. Denes Varga bio je najefikasniji u mađarskoj reprezentaciji s 3 pogotka.

Ruski vaterpolisti su tek u posljednjem 5. kolu upisali prvu pobjedu. Slavili su u ogledu protiv Grčke 7-6 (3-2, 0-0, 2-3, 2-1). Mala je to utjeha za Ruse, no ako ništa drugo nisu natjecanje u skupini završili s poražavajućih nula bodova. Pobjedu im je donio Aleksej Agarkov i to pogotkom dvije sekunde prije kraja! Dotični je sa tri pogotka bio i ujedno najbolji strijelac Rusije, dok je kod Grka isti broj puta mrežu zatresao Miralis.

Srbija je razbila Njemačku sa 17-3, unatoč činjenici da su Nijemci pobijedili Grke, Makedonce i Ruse u ranijoj fazi natjecanja skupine B, a namučili su i Mađare. No, protiv Srbije su samo uspjeli povesti 1-0. Nakon toga su primili čak sedamnaest pogodaka, a zabili samo dva. Vanja Udovičić i Filip Filipović su zabili po tri pogotka za Srbiju, dok su dva dodali Raden, Nikić, Vapenski i Gocić.

Završene su i prve dvije utakmice 5. kola u A skupini. Španjolska je prvu pobjedu na prvenstvu ostvarila svladavši Tursku s 12-6 (5-2, 1-3, 4-0, 2-1), dok su Crna Gora i Rumunjska odigrale bez pobjednka, 9-9 (3-3, 3-1, 1-4, 2-1). Crnogorci su tako izgubili šansu za osvajanjem prvog mjesta u skupini.