Hajduk na rumunjsku Unireu, Dinamu mađarski Györ!

Sreća je pomazila naše klubove tijekom ždrijeba za posljednje pretkolo Europske Lige.

Završen je ždrijeb posljednjeg pretkola za ulazak u Europsku ligu. Među 74 kluba su i dva naša. Hajduku će posljednja prepreka za ulazak u Europsku Ligu biti viceprvak Rumunjske, Unirea Urziceni, klub koji je prošle godine igrao u Ligi prvaka. Prva utakmica igra se u Splitu. Hajduk je izbjegao Bayer, PSG i CSKA ali treba reći da je Unirea nimalo bezazlen protivnik. Prošlu sezonu u skupini Lige prvaka igrali su sa Sevillom, Sttutgartom i Glasgow Rangersima.

Učinak im je bio dvije pobjede, dva neriješena i dva poraza, dovoljno za treće mjesto i plasman u osminu finala Europske Lige. Tamo ih je svladao Liverpool s ukupnim rezultatom 4:1. Rumunji su, poput zagrebačkog Dinama, ispali iz trećeg pretkola Lige prvaka izgubivši od Zenita iz St. Peterburga 1-0 ukupno u dva dvoboja. Rusi su do tijesne pobjede došli domaćom minimalnom pobjedom. Gol odluke u srijedu je zabio Portugalac Danny u 33. minuti utakmice.

Dinamo je imao velike sreće, protivnik će mu biti mađarski Györ! Modri su tako izbjegli opasne PAOK i Temišvar te su dobili momčad koju bi morali proći. Ipak, treba biti oprezan, Gyor je u prošlom pretkolu izbacio francuski Motnpellier. Prvu utakmicu izgubili su kod kuće 1:0, ali su u uzvratu dobili istim rezultatom, te su nakon penala s 4:3 prošli dalje. Čovjek odluke za Mađare u četvrtak je bio 29-godišnji hrvatski nogometaš Valentin Babić, nekadašnji libero NK Osijeka, koji je u 40. minuti zabio iz igre, a također je bio precizan u prvoj seriji raspucavanja penala!