Anderlecht razbio AEK, Redsi sačuvali mrežu u Napulju

U prvom dijelu utakmica 3. kola Europa lige nije bilo većih iznenađenja, a do impresivnih pobjeda stigli su Anderlecht i Porto...

Nakon tri poraza zaredom u svim natjecanjima do pobjede su došli nogometaši Anderlechta. Nisu imali niti problema za ostvarenje premijernog uspjeha u Europa ligi, svladali su grčki AEK s 3-0. Boussoufa je u 31. minuti prvi prevario argentinskog vratara Saju, a u smiraju ogleda su Lukaku i Juhasz postavili konačnih 3-0.

Europska liga, Skupina G, 3. kolo
Anderlecht 3 0 AEK Atena
Strijelci
1:0 M. Boussoufa (31') 2:0 R. Lukaku (71')
P. Lagos 83'

Nakon odigranog 3. kola zaoštrilo se u skupini I Europa lige, a nogometaši ukrajinskog Metalista iz Harkiva su 'bacili rukavicu' Sampdoriji i PSV-u...

Talijanska i nizozemska momčad su prije početka natjecanja bili papirnati favoriti ove skupine, no pobjeda Metalista u 3. kolu protiv Sampdorije (2-1 na domaćem terenu) je jasno dala do znanja da i oni imaju aspiracije za prolaz dalje.

Sampdoria je povela u Harkivu nakon pogotka Komana u 32. minuti, no Brazilac Taison je samo šest minuta kasnije izjednačio na 1-1. Dotični igrač se mogao pretvoriti u tragičara jer je u 56. minuti dobio crveni karton i kod rezultata 1-1 ostavio suigrače da se bore s brojčano jačim suparnikom.

No, to se nije loše odrazilo na Metalist, dapače, u 73. minuti je još jedan Brazilac, Xavier, donio Metalistu pobjedu i proboj na drugo mjesto ljestvice (6 bodova). Sampdorija ima dva manje. Na vrhu je, pak, PSV Eindhoven sa sedam bodova, a Nizozemci su u četvrtak prošli gostovanje u Mađarskoj pobjedom protiv Debrecena 2-1. Debrecen nastavlja negativni niz - imaju sva tri poraza.

U skupini H su Stuttgart i Young Boysi iskoristili domaći teren za osvajanje tri boda. Stuttgart je teže došao do pobjede, pogotkom Rumunja Marice za 1-0 protiv Getafea, dok su Young Boysi u vatrometu pogodaka dobili danski Odense s 4-2.

U skupini J Borussia je na Signal Iduna Parku remizirala s PSG-om 1-1, dok je Sevilla slavila na gostovanju kod Karpatija u Ljvivu s minimalnih 1-0.

Borussia je imala prednost 1-0 od 50. minute nakon što je sumnjivo dosuđen jedanaesterca sigurno realizirao Nuri Sahin. Prethodno je švedski sudac Jonas Eriksson vidio prekršaj Zoumane Camare nad Jakubu Blaszczykowskom. Do izjednačenja je PSG došao u 87. minuti preko Clementa Chantomea, kojeg je sjajno u šesnaestercu poslužio Guillaume Hoarau.

Sevilli je gol vrijedan tri boda postigao Frederic Kanoute u 34. minuti glavom na asistenciju Diega Perottija. U 88. minuti Karpatij je ostao s igračem manje nakon isključenja Chechera.

U utakmicama skupine K Utrecht i Steaua su remizirali 1-1, dok su Napoli i Liverpool na Sao Paolu odigrali bez golova 0-0.

U skupini L u obje su utakmice slavili gosti. Porto je pobijedio Beşiktaşa u Istanbulu 3-1, a Rapid CSKA u Sofiji 2-0. Porto je usprkos činjenici da je od 27. minute igrao s igračem manje došao do treće pobjede u isto toliko utakmica.

Dva je gola postigao brazilski 24-godišnji napadač Hulk, oba nakon munjevitih protunapada, dok je jedan zabio Rademel Falcao Garcia. U 88. minuti je Portu isključen i drugi igrač, Francisco Reges Fernando, dok je u sudačkoj nadoknadi počasni gol za domaćine zabio Bobo.

Rapid su nakon dvaju uzastopnih poraza do pobjede odveli Jan Venegoor of Hasselink i Stefan Hoffmann