Nogomet
Nogomet

Luz stadion u Lisabonu bio je u četvrtak navečer domaćin 'portugalskom derbiju', ali u europskim okvirima. U prvoj polufinalnoj utakmici Europa lige Benfica je pobijedila Bragu s 2-1...

S tim rezultatom u igri za finale ostaju i jedni i drugi. Benfica je u prvom polufinalu pokazala više, a i uoči ovih dvoboja je bila papirnati favorit. No, Braga zbog gola u gostima ima pravo vjerovati u prolaz, jer uzvrat se ipak igra na njihovom terenu, a dalje ih vodi i minimalna pobjeda.

Ono najbitnije, pogoci, su se dogodili unutar samo deset minuta. Od 50. do 59. minute su postignuta sva tri gola, makar je i prije i nakon toga bio veliki broj šansi, pogotovo pred vratarom Brage Arturom.

U prvom dijelu je Benfica diktirala ritam, pa su tako zabili pogodak iz zaleđa (Cardozo), nekoliko puta zbilja opasno prijetili (Saviola i Fabio Coentrao), a u 43. minuti je Oscar Cardozo pogodio i stativu. Doslovno se otarasio s leđa pratnje, te došao u situaciju jedan na jedan. Prevario je Braginog vratara, ali je i pogodio samo stativu.

>> Kakav 'one man show': Briljantni Falcao potopio 'Žutu podmornicu'

U drugom dijelu, u 50. minuti, Cardozo je još jednom uzdrmao stativu, ali je na kraju ta akcija ipak okrunjena prvim golom na susretu. Nakon Carodozovog udarca glavom i pogođene stative lopta se odbila do Jardela kojem nije bilo teško postići uvodni pogodak.

No, samo tri minute kasnije je bilo 1-1. Nakon slobodnog udarca Vandinho je sjajno proslijedio glavom loptu u mrežu za bitan pogodak Brage i tadašnje izjednačenje.

Najljepši se trenutak dogodio u 59. minuti kada je opet na sceni bio odlični Paragvajac Cardozo. Namjestio je loptu na 25 metara i fantastično opalio lijevom nogom iz slobodnog udarca. Lopta je prešla preko živog zida i milimetarski točno odsjela u nebranjeni dio mreže.

Do kraja je i dalje Benfica diktirala tempo, ali on je ipak opao i na kraju je sve završilo minimalnom pobjedom 2-1.

Recimo da su nedavno, početkom ožujka, te dvije momčadi igrale u Bragi u sklopu portugalskog prvenstva. Tada je Braga pobijedila 2-1, preokrenuvši zaostatak 1-0.

Sve golove s utakmice Benfica - Braga možete vidjeti OVDJE.