Europa liga: Twente do velike prednosti protiv Rubina

U ranom je terminu u četvrtak odigrana prva utakmica šesnaestine finala Europa lige. Na moskovskom Lužnjiki stadionu su nogometaši nizozemskog Twentea pobijedili Rubin Kazan 2-0...

Rubin je ranije zahtjevao od UEFA-e da utakmicu premjeste iz Kazana zbog iznimno niskih temperatura i loših vremenskih prilika. Rubin je tražio Voronež kao mjesto održavanja ogleda, no meč je preseljen u Moskvu na Lužnjiki stadion.

Bila je to prilično spora utakmica gdje su u prvom poluvremenu rijetke bile šanse. Rubin Kazan je imao terensku inicijativu, no ništa im to konkrento nije donijelo, kako niti u uvodnom dijelu nastavka. No, kako se bližio kraj utakmice, tako je aktualni nizozemski prvak shvaćao da ima priliku već u ovoj utakmici napraviti golemi korak prema osmini finala.

Otvarali su se Nizozemci i počeli sve žešće prijetiti. Tako je De Jong glavom iz blizine u 77. minuti postigao uvodni pogodak, dok je u 88. Wisgerhof najbolje reagirao nakon odbijene lopte vratara Rubina Arlauskisa i poentirao za 2-0. Već nakon prve utakmice tako je Twente došao na mali korak do osmine finala.