Bolje nije moglo

Senzacija u Domžalama: Splićani pobijedili u povijesnom nastupu u Europi!

Nogometaši Splita slavili su u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Europa ligu....

Nogometaši Splita su u svom prvom europskom nastupu upisali ni manje ni više nego pobjedu. U prvoj utakmici drugog pretkola Europa lige, Splićani su slavili u gostima kod Domžala s 2:1. Pogotke za Splićane postigli su Duje Čop i Ante Vitaić.

Splićani su protiv Domžala poveli u 41. minuti, a strijelac je bio bivši napadač Hajduka Čop. Slovenska se momčad vratila već početkom drugog poluvremena kada je u 47. minuti izjednačio Damir Pekič iz jedanaesterca. Krivac za penal bio je najiskusniji igrač Splićana, bivši hrvatski reprezentativac Ivica Križanac.

No pogodak za izjednačenje nije previše poremetio momčad Ivana Katalinića kojoj je veliko slavlje osigurao Vitaić u 76. minuti iz slobodnog udarca.

''Ostvarili smo više nego što smo priželjkivali. Došli smo po jedan gol, a dali smo dva. Igrali smo otvorenu utakmicu što nam se na kraju isplatilo. Možemo itekako biti zadovoljni, imamo veliku prednost uoči revanša, no moramo biti oprezni. Još ništa nije gotovo, '' izjavio je za službene klupske stranice trener Ivan Katalinić.

Uzvrat je na rasporedu za tjedan dana u Dugopolju (21.srpnja) na stadionu Hrvatski vitezovi, a Splićani imaju veliku priliku izboriti plasman u treće pretkolo ovog natjecanja. Ako pred domaćim navijačima potvrde prolaz, mogući suparnici u trećem pretkolu bit će im PAOK, Brondby, Crusaders ili Fulham, Hafnarfjordur ili Nacional, Metalurg Skopje ili Lokomotiv Sofija. Protivnike će odrediti ždrijeb u švicarskom Nyonu u petak.