VIDEO Krah favorita: Prljavi Balotelli uništio svoj ManCity!

Nogometaši Manchester Cityja ispali su iz Europa lige nakon što nisu uspjeli u uzvratu nadoknaditi zaostatak 0-2 iz Kijeva. Ispao je i Zenit...

Mancinijev City bio je jedan od favorita za osvajanje ovog natjecanja, no nakon poraza u Kijevu bilo je jasno da će teško do četvrtfinala Europa lige.

City je dobro počeo u uzvratu, ali od 36. minute igrao je s igračem manje nakon što je Balotelli isključen zbog jednog neopreznog starta džonom. Mancinijevi igrači nisu se predavali, Kolarov je zabio u 39. minuti, no s igračem manje na terenu City nije mogao postići još jedan gol koji bi mu donio produžetke. Džeko je imao posljednju priliku u sudačkoj nadoknadi, ali mu je Šovkovski odlično skinuo.

''S klupe nisam ništa vidio. No, i bez Balotellija smo odigrali sjajno. Da nas je bilo 11 na terenu sigurno bi prošli. I ovako smo trebali proći, ali smo ostali i bez sreće. U svakom slučaju, ja sam zadovoljan,'' iznenadio je novinare svojom izjavom nakon utakmice Roberto Mancini.

Gol Kolarova kao i isključenje Balotellija POGLEDAJTE OVDJE!

Natjecanje je ostalo bez još jednog velikog favorita. Ruski Zenit izgledao je nepobjedivo u grupnoj fazi natjecanja, no do četvrtfinala nije došao. Spalettijeva momčad doživjela je katastrofalan poraz u prvoj utakmici 0-3 protiv Twentea, što se pokazao kao prevelik zalogaj uoči uzvrata. Golovima Širokova i Keržakova Zenit je već u prvom poluvremenu došao na korak od produžetaka, ali tamo je i ostao.

Ispao je i Ajax. Već u Amsterdamu Spartak je stigao do minimalne prednosti, a u Moskvi je potpuno razbio Nizozemce. Kombarov, Welliton i Alex zabili su za sigurnih 3-0.

Portugalska Benfica prošla je dalje u Parizu. Donijela je 2-1 iz Lisabona te remijem očuvala prednost protiv PSG-a.