Prije početka četvrtfinala Europa lige mnogi su smatrali da su dva portugalska kluba, Porto i Benfica, u najužem krugu favorita za osvajanje tog naslova ove sezone...

Te dvije momčadi, inače najbolje i u aktualnom portugalskom prvenstvu, su takvo što i potvrdile u prvim četvrtfinalnim utakmicama. Doslovno su pregazili svoje suparnike, Porto moskovski Spartak, a Benfica nizozemski PSV iz Eindhovena. Porto je pobijedio 5-1, a Benfica 4-1.

Dakako da je u uzvratima sve moguće, no već se sada spremno može reći da su dva portugalska uglednika u polufinalima.

Skoro cijelo poluvrijeme na Dragao stadionu je Spartak držao svoju mrežu netaknutom protiv Porta, no prije odlaska na odmor sjajni kolumbijski nogometaš Rademal Falcao je glavom u padu najbolje reagirao na rezantni centaršut. Inače, u nastavku utakmice se Falcao pokazao kao apsolutni junak ove Portove pobjede jer je ukupno postigao tri pogotka uz jednu asistenciju.

>> 'Žuta podmornica' torpedirala Twente, nesretni Vukojević!

Inače, Porto je osim pet pogodaka imao još mnoštvo šansi, pogotovo u nastavku kada se Spartak posve raspao. Pogađali su i okvire vratiju, gađali i prijetili iz svih pozicija.

Sve pogotke s utakmice Porto - Spartak Moskva možete pogledati OVDJE!

Benfica je slomila PSV na kraju prvog i početkom drugog dijela ogleda na Luz stadionu. Unutar samo devet minuta prvog poluvremena su postigli dva pogotka (Aimar i Salvio), a već na startu drugog dijela je Salvio postigao svoj drugi pogodak za velikih 3-0.

Malu nadu je trenutačno drugoplasiranoj momčadi nizozemske Eredivisije donio strijelac Labyad u 80. minuti, no u samom smiraju ogleda je Saviola pogodio za 4-1 i tako vjerojatno omogućio svojoj momčadi laganu uzvratnu utakmicu.

Golove s utakmice Benfica - PSV pogledajte OVDJE!

Europa liga, četvrtfinale (prve utakmice):

Porto - Spartak Moskva 5-1 (Falcao 38, 84, 90+1 Varela 65, Maicon 70 / Kombarov 71)

Benfica - PSV Eindhoven 4-1 (Aimar 37, Salvio 45, 52, Saviola 90+2 / Labyad 80)