Nogometaši Villarreala deklasirali su na svom El Madrigalu nizozemskog prvaka Twentea s 5-1 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Europa lige...

Iako je nizozemska momčad u početnoj fazi utakmice imala inicijativu, Villarreal nije stao s golovima nakon što je zabio prvi. Učinio je to Marchena glavom, nakon vjerojatno uvježbane akcije iz kornera s lijeve strane, kojeg je izveo Borja Valero. Upravo je taj igrač iz blizine poentirao prizemnim udarcem u 43. minuti, a u prvoj minuti sudačkog dodatka je Nilmar zadao novi udarac Twenteu pogotkom za 3-0.

U nastavku je na scenu stupio prvi strijelac ovog natjecanja, 24-godišnji Giuseppe Rossi, koji je lijepim golom u 55. minuti stigao do svog devetog pogotka u Europa ligi. Nilmar je svojim drugim golom na utakmici u 80. minuti postavio 5-0, da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade počasni gol za Twente postigao Janko.

Budući da je Villarreal imao 9 udaraca na gol, a Twente samo dva, jasno da je uvjerljiva pobjeda 'Žute podmornice' bila i više nego zaslužena.

Dinamo je u Kijevu odigrao s portugalskom Bragom 1-1. Ognjen Vukojević, koji je odigrao svih 90 minuta, odigrao je značajnu ulogu u pogotku gostujuće momčadi.

Dinamo je odlično počeo, te je poveo već u 6. minuti. Gusev je fino centrirao s desne strane, a Jarmolenko je odličnim udarcem glavom poslao loptu u mrežu gostiju.

No, samo sedam minuta kasnije, gosti su izjednačili, nakon kornera kojeg je s lijeve strane izveo Hugo Viana. Vukojević je pokušao očistiti prizemnu loptu, no, ona se nesretno odbila za hrvatskog reprezentativca i njegovu momčad, na putu prema golu je još dotaknula i Guseva, te je završila u mreži. Neki mediji su upisali autogol Vukojeviću, no, evidentno je da je Gusev zadnji igrao s loptom.

Andrij Švečenko, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, u 53. minuti je dobio žuti karton, a samo osam minuta kasnije i drugi žuti, odnosno isključujući crveni, jer je pucao na gol nakon sučevog zvižduka.

Gosti su do kraja imali više loptu u nogama, ali nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost na terenu s eventualnim novim pogotkom. No, i ovako vjerojatno vrlo zadovoljni odlaze iz Kijeva.

Golove s utakmice Dinamo Kijev - Braga pogledajte OVDJE!

Europa lige, prve četvrtfinalne utakmice:

Villarreal - Twente 5-1 (Marchena 22, Borja Valero, 43, Nilmar 45+1, 80, Rossi 55 / Janko 90+1)

Dinamo Kijev - Braga 1-1 (Jarmolenko 6, Gusev 13-ag)