Nogomet
Nogomet

Andrić s dva sjajna gola donio pobjedu Hajduku protiv Splita!

U nervoznoj utakmici derbija kola Hajduk je pobijedio Split 3:1…

U prvom poluvremenu Split je bio bolji od Hajduka čiji su igrači bili vidno nervozni. Jedine dvije prilike u prvih 45. minuta imali su „crveni“, dok je Hajduk igrao ispod svake kritike. U drugom dijelu Hajduk je krenuo angažiranije i, činilo se, odlučnije.

No, u jeku Hajdukove dominacije Split je u 52. minuti poveo nakon nespretne reakcije vratara Hajduka Danijela Subašića. Mate Pehar zavrnuo je iz kornera, a Subašić je nespretno uhvatio loptu iznad glave stopera Splita Ivice Križanca, no lopta mu je ispala iz ruku i upala u mrežu Hajduka. Ovom intervencijom Subašić je podsjetio na izdanja iz jesenskog dijela prvenstva kada je imao nekoliko neobjašnjivih kiksova.

>> Dinamo jedva pobijedio s igračem više!

>> Vaha: Cibalia je bila pregruba; Tomić: Večeras je umro hrvatski nogomet!

>> Ogorčeni Mršić: Platio sam kazni za jedan BMW, ali gol je regularan

„Bijeli“ su nakon primljenog pogotka krenuli na sve ili ništa. U međuvremenu su umjesto Ljubičića i Tičinovića u igru ušli Ahmad Sharbini i Trebotić. Pritisak Hajduka urodio je plodom već u 58. minuti. Trebotić je odlično izveo slobodnjak s desne strane, a Srđan Andrić majstorski je s vrha peterca glavom zakucao loptu u mrežu Splita. Bio je to gol u stilu engleskih centarfora.

U trenutku kada se činilo da Hajduk hvata odlučujući zalet Split je uzvratio preko Mate Pehara koji je sjajnim udarcem u 75. minuti zatresao gredu Subašića. Lopta se odbila visoko u zrak, a zatim je padala na samu liniju gola, no vratar Hajduka krajnjim naporom raščistio je situaciju.

Šest minuta kasnije Hajduk je poveo pogotkom Ante Vukušića. Anas Sharbini nabacio je s lijeve strane, lopta je preletjela obranu Splita, a Vukušić ju je odmjerenim volejom poslao iza leđa Andrije Vukušića.

Pred sami kraj utakmice Andrić postiže svoj drugi pogodak na utakmici iz slobodnog udaraca. Kapetan Hajduka sjajnim je udarcem pogodio desne rašlje Splitovih vrata.

Hajduk je pobijedio Split 3:1, ali ne može se reći da je bio bolja momčad. No, za momčad Gorana Vučevića najvažnije je da je zadržala priključak za Dinamom na pet bodova uoči gostovanja u Zagrebu kod Dinama. U sljedećem kolu na rasporedu je najveći hrvatski derbi. Dinamo u toj utakmici može riješiti pitanje prvaka, no ako Hajduk pobijedi, situacija će se sasvim zakomplicirati.