Dinamo slavio u Turskoj, Hajduk pred 100. rođendan bez gola - Dugopolju!

Zagrebački klub svladao je MLS momčad s 3:1, dok je najveći rival Hajduk u Dugopolju odigrao bez pogodaka...

Na pripremama u Beleku Vahina je momčad slavila pogocima Sylvestera u 1., Brezovec u 7 te Barbarića u 87. minuti iz kazennog udarca kojeg je zaradio Ante Rukavina, dok je za Kanađane zabio Zavarise u 47. Bila je to posljednja, četvrta utakmica Dinama na pripremama u Turskoj i treća pobjeda uz jedan remi.

Treba reći i kako su dva igrača Dinama poslani na ranije tuširanje zbog crvenih kartona. Bili su to Tomečak i Ibanez, no Modri nisu igrali s igračem manje jer na pripremnim utakmicama isključene igrače mijenjaju njihovi kolege s klupe.

Toronto je momčad iz sjevernoameričke MLS lige koja ja u Turskoj pokazala kako nije skupina amatera. Naprotiv, pobijedili su Crvenu zvezdu Roberta Prosinečkog, a s Partizanom odigrali 'nulu'.

Hajduk remizirao u Dugopolju

Završne pripreme za proljetni dio sezone odrađuju i nogometaši Hajduka, koji su u petoj pripremnoj utakmici odigrali bez pogodaka 0:0 u gostima kod Dugopolja.

Iako su Splićani bili bolja momčad na terenu, to nisu uspjeli iskoristiti. Najveću priliku za pogodak ispustili su u 26. minuti kada je Anas Sharbini zatresao vratnicu. Isti igrač bio je blizu pogotka i u 70. minuti, no iz slobodnog udarca prebacio je živi zid i lopta nije uspjela završiti u domaćoj mreži.

Hajduk tako nije uspio pobjedom najaviti veliki spektakl koji ga očekuje ovog vikenda - dugo iščekivana proslava 100. rođendana 'bilog' kluba. U Splitu se već danima priprema velika fešta, akoja počinje u subotu ujutro. Vrhunac proslave očekuje se u nedjelju kada će momčad Gorana Vučevića odigrati prijateljsku utakmicu s praškom Slavijom. Tom će dvoboju prisustvovati i dragulj splitskog kluba Senijad Ibričić, koji je u ovom prijelaznom roku potpisao za moskovski Lokomotiv.