Dinamo na krilima nove zvijezde srušio jaki BATE!

Nogometaši Dinama pobijedili su BATE Borisov 2-1 u prijateljskom dvoboju u Beleku, prvoj provjernoj utakmici zagrebačke momčadi na turskim pripremama...

Strijelci za "modre" bili su Josip Brezovec u 20. minuti i Pedro Morales u 78. nakon 11-erca. Bjelorusi, sudionici Lige prvaka u sezoni 2008/2009, izjednačili su u 73. minuti preko Bordačova.

24-godišnji Brezovec je sastav Vahida Halilhodžića doveo u vodstvo iz slobodnog udarca. Premda je lopta na putu do gola okrznula Beqiraja, igrači su se dogovorili da se gol pripisuje ovozimskom pojačanju iz Varaždina koji je bio i jedan od najboljih igrača na susretu.

Nakon što je Dinamova obrana primila gol iz prekida (glavom nakon kornera), Morales je u 78. minuti zabio nakon penala iz drugog pokušaja. Prvi mu je bjeloruski golman obranio.

Dinamo je od 20. minute (Brezovčev slobodnjak) trebao igrati s igračem više jer je srbijanski igrač suparnika Marko Simić isključen zbog namjernog igranja rukom. Dogodilo se to očito unutar 16-erca, ali su slabi lokalni suci izvukli prekršaj izvan 16-erca.

Trener BATE-a Viktor Gončarenko automatski je u igru uveo zamjenu za isključenog. Premda se Halilhodžić tome isprva usprotivio, Dinamovi igrači na čelu s kapetanom Bišćanom odobrili su nastavak utakmice 11 protiv 11.

Zbog vrlo oštre igre Bjelorusa Šime Vrsaljko igru je napustio zbog ozljede. Sammir zbog upale tetive, kao i također ozlijeđeni Cufre, Tonel i Chago, nisu nastupili.

Dinamo je igrao u sastavu: Kelava – Vrsaljko, Bišćan, Mesarić, Ibañez – Badelj, Brezovec – Palić, Kovačić, Sylvestr – Beqiraj (još su igrali: Barbarić, Rukavina, Morales, Ademi, Calello, Kramarić, Tomečak, Šitum, Bručić).

Sljedeću provjeru Dinamo u Turskoj ima u srijedu protiv bukureštanske Steaue.