FOTO Slavlje u Budimpešti: Zagreb u četvrtfinalu na moćni Fenerbahce

Nogometaši Zagreba plasirali su se u drugi krug neslužbenog klupskog svjetskog prvenstva igrača do 16 godina…

Nakon pobjede nad Genkom od 2:0 u posljednjem kolu skupine B NIKE Premier Cupa, nogometaši Zagreba izborili su drugo mjesto u skupini iza bečke Austrije. Na taj način „zagrebaši“ su se plasirali u drugi krug natjecanja gdje ih očekuje Fenerbahce. Turci su u svojoj skupini ostvarili sve četiri pobjede i jedni su od glavnih favorita turnira koji se održava u Budimpešti.

Pogotke za Zagreb protiv belgijske momčadi postigli su Krešić u prvom poluvremenu te Pršo u drugom poluvremenu na asistenciju Frana Brodića, prema mnogim ocijenama jednog od najboljih igrača u dosadašnjem tijeku turnira.

U prvoj utakmici dana Zagreb je remizirao s bečkom Austrijom 1:1, prvoplasiranom momčadi skupine. U ovoj utakmici istaknuo se golman Fabečić s nekoliko odličnih intervencija, a jedini pogoda za Zagreb postigao je Brodić, kojem je to bio treći pogodak na turniru. Budući da su jučer pobijedili Beitar i izgubili od Molmea, izabranici Krešimira Gojuna bili su primorani ići na pobjedu protiv Genka u posljednjem kolu.

Imali su i sreće jer su im rezultati ostalih utakmica išli na ruku. Beitar je pobijedio Genk, a Austria je remizirala s Malmoeom, tako da je bilo jasno kako samo pobjeda u posljednjem kolu vodi Zagreb u drugi krug Euro-završnice neslužbenog klupskog prvenstva svijeta igrača do 16 godina.