Nogomet
Nogomet

HNL: Dragovoljac 'melje', Vulić ponudio ostavku!

Odigrane su prve dvije utakmice 22. kola Prve HNL. Hrvatski dragovoljac nastavio je odličan niz te nakon nove pobjede došao na samo bod zaostatka od Istre 1961…

Sigećanima u proljetnom dijelu prvenstva gotovo sve polazi za rukom. Nakon dvije pobjede i jednog remija, Dragovoljac je uzeo puni plijen i protiv Karlovca. Jedini pogodak na utakmici stigao je samo deset minuta prije sučevog zvižduka. A toliko priželjkivana tri boda donio je Brozović nakon slobodnog udarca s više od 20-ak metara.

U Zaprešiću je, pak, Istra produljila svoju agoniju i novim porazom ozbiljno ugrozila opstanak u ligi. Pobjeda Intera osigurana je već u 26. minuti kada je na semaforu svijetlilo 3-0 za domaćina. Mrežu Istrana pogodili su Marko Kramarić i Saša Balić, dok je jedan pogodak bio djelo Milenkovića koji je poslao loptu u vlastitu mrežu.

Nakon ove utakmice, trener Istre Zoran Vulić ponudio je svoj mandat na raspolaganje, a kao glavni razlog za poraz istaknuo je potonuće svoje momčadi poslije prvog pogotka.