HNL: Golijada u Zaprešiću, Zagreb preokretom do boda

Odigrane su tri utakmice 25. kola Prve HNL. Inter je pobjedom barem na jedan dan zasjeo na treće mjesto, Zagreb uspio iščupati bod, a dvoboj između Lokomotive i Rijeke je završio bez pogodaka.

Nakon boda protiv Rijeke, 'Lokosi' će morati nastaviti grčevitu borbu za opstanak. Jurčićevi igrači još su jednom iskazali slabu realizaciju i nulom protiv Riječana ostali na 14. mjestu prvenstvene ljestvice. A osvojenim bodom ne može previše biti zadovoljan niti gostujući trener Scoria, čija je momčad ušla u seriju remija.

Blijedo izdanje u Maksimiru popravili su strijelci na preostala dva terena. Inter je u Zaprešiću umalo prosuo visokih 3-0, ali srećom po domaćina Dragovoljac nije imao snage za totalni povratak u utakmicu. Vodeći pogodak zabio je Trajkovski iz penala, da bi Oršić i Budimir u drugom poluvremenu unutar samo dvije minute dotukli goste. No, Dragovoljac se nije predavao te je uspio pogocima Grgića i Kukoča dovesti utakmicu u neizvjesnu završnicu.

U Kranjčevićevoj je Zagreb ugostio Varaždin koji je stigao na krilima velike pobjede protiv Hajduka. I s razlogom su se domaćini pribojavali Vugrineca i društva. Iako su Pjesnici poveli golom Krstanovića iz jedanaesterca u 45. minuti, Varaždin je u nastavku došao do preokreta. Prvo je izjednačio Glavina, a potom za vodstvo pogodio već spomenuti napadač gostiju. Ipak, vrijedan bod Zagrebu donio je Krstanović svojim drugim pogotkom na utakmici samo dvije minute prije kraja.