HNL: Hajduk kiksao u jadranskom derbiju!

'Bijeli' su dominirali većim dijelom susreta protiv Rijeke, da bi na kraju spašavali živu glavu...

Nakon poraza od Dinama, Hajduku je u Jadranskom derbiju protiv Rijeke igrala samo pobjeda. Međutim, 'Bijeli' nisu uspjeli u svojoj naumi i gotovo je sigurno da su se oprostili od naslova. Hajduk je poveo pogotkom Vukušića s bijele točke, ali je pred kraj prvog dijela izjednačio Budicin. U drugom dijelu glavne uloge imali su vratari obje momčadi, ali Subašić je na kraju ponio titulu spasitelja jer je u 90. minuti skinuo čisti zicer.

Ovim ishodom (1:1) definitivno puno zadovoljniji može biti gostujući trener Scoria, koji bi zasigurno prije utakmice potpisao takav rezultat. S druge strane, Vučeviću i njegovim igračima preostaje skupiti redove i osvojiti što više bodova u preostalim utakmicama.

'Nebesko-plavi' su na svom terenu uspješno apsolvirali ispit zvan Varaždin. Cibalia je povela pogotkom Jurića u 28. minuti, da bi pitanje pobjednika riješio Kresinger pola sata prije kraja dvoboja. S ova tri boda domaćin je došao do pobjede prvi put nakon 27.11. prošle godine, a Stanko Mršić djelomično kupio mir uoči završetka sezone.

Još je uvjerljivijim rezultatom do slavlja došao i poljuljali Slaven Belupo. To je ujedno druga utakmica Roya Ferenčine na klupi 'Farmaceuta' i njegov četvrti osvojeni bod od kada je stigao u Koprivnicu. Domaćina je u vodstvo doveo Bagarić. Na 2-0 povisio je pouzdani veznjak Milardović, a na visokih 3-0 napadač Benko. Točku na 'i' odličnog izdanja Slaven Belupa stavio je Mujanović u 87. minuti. Koprivnički sastav je ovom pobjedom pobjegao sa 13. mjesta na ljestvici i ulio nadu u izlazak iz krize.