HNL: Split neporažen na Maksimiru

Prvu utakmicu 23. kola Prva HNL odigrali su Lokomotiva i Split, a susret na Maksimiru završio je bez pogodaka 0:0…

'Lokosi' su odigrali svoj šesti ovosezonski remi identičnim rezultatom 0:0. Bez primljenog, pak, pogotka na Maksimiru kući odlaze nogometaši Splita. Bila je to utakmica u kojoj je domaćin imao prevlast na terenu u prvih 20-ak minuta, da bi u nastavku tempo igre pao.

Gosti su se probudili u drugom poluvremenu. Međutim, prilike iz 52. i 67 minute Splićani nisu uspjeli realizirati. Lokomotiva je imala i posljednju šansu na utakmici, ali u 79. minuti Dodo nije uspio savladati gostujućeg vratara Vukovića. Ovaj remi puno više odgovara Lokomotivi koja se nastavlja grčevito boriti za opstanak.