Nogomet
Nogomet

Dinamo suvereno osvojio Kup: Mamić darovao navijaču tisuću kuna!

Nakon pobjede od 5:1 u Zagrebu, Dinamo je slavio u Varaždinu 3:1 te je ukupnim rezutatom 8:2 osvojio hrvatski Kup...

U uzvratnoj utakmici finala hrvatskog Kupa Dinamo je pobijedio Varaždin 3:1. "Modri" su slavili u Zagrebu 5:1, pa je Kup otišao na Maksimir s ukupnom pobjedom Dinama od 8:2. Varaždinci su poveli u 6. minuti iz slobodnog udarca. Nikola Šafarić oštro je pucao iskosa s lijeve strane, a Kelava je loše reagirao. Izjednačio je Luis Ibanez također iz slobodnog udarca.

Argentinac je opalio s nekih tridesetak metara, a lopta je prošla ispod ruku nesigurnog Denisa Krkleca. Nekoliko sekundi prije nego što se Ibanez zaletio prema lopti izvršni predsjednik Dinama darovao je nepoznatog navijača s tisuću kunu uz burne ovacije kompletnog stadiona.

Osam minuta kasnije Milan Badelj doveo je Dinamo u vodstvo od 2:1, a konačnih 3:1 u 82. postavio je Fatos Beqiraj na asistenciju Sammira, koji se prilikom te akcije sjajno oslobodio varaždinskog beka.

Pobjednički pehar "Rabuzinovo sunce" kapetanu Dinama Milanu Badelju predao je izaslanik predsjednika Republike Hrvatske Siniša Tatalović.

Dinamo je, dakle, nakon osvajanja titule prvaka Hrvatske, šesti put zaredom, osvojio i Kup te je time potvrdio dominaciju hrvatskim nogometom.

Tijek utakmice:

Utakmica je počela prije nekoliko trenutaka.

6' GOOOL!!! Varteks je poveo pogotkom Nikole Šafarića iz slobodnog udarca s nekih dvadesetak metara iskosa s lijeve strane. Pogodak ide na dušu vratara Dinama Ivanu Kelavi kojem je lopta prošla kroz ruke. Činjenica je da nije vidio dobro loptu od igrača koji su stojali ispred njega, ali bio je na njoj i činilo se da će je lakoćom ukrotiti, no ona mu je prošla kroz ruke i ispod tijela te završila u mreži.

12' Osokoljeni vodstvom igrači Varaždina agresivno su krenuli prema vratima Dinama.

20' Prvu ozbiljniju akciju Dinamo je složio nakon sjajnog duplog pasa Sammira i Rukavine, a ovaj potonji petom je proigrao Ivana Tomečaka u šesnaestercu Varaždina, no Tomečak nije dobro zahvatio loptu, pa je šansa otišla u nepovrat.

23' Topovski udarac "modrog wunderkinda" Matea Kovačića s nekih 22-23 metra odsjeo je na gredi vratara Varaždina Denisa Krkleca, koji je krajnjim naporom dodirnuo loptu, dovoljno da ne bude pogodak.

40' Nakon jedne gužve u šesnaestercu Varaždina, lopta se odbila do Milana Badelja, a ovaj je iz prve potegao volej i pogodio blizu mjesta gdje se spajaju stativa i greda.

Kraj prvog poluvremena. Varaždin odlazi na odmor s vodstvom od 1:0.

46' Na početku drugog dijela Varaždin je umalo poveo 2:0, a već u sljedećem napadu Sammir je u sjajnom solo prodoru izbio sam pred vrata Krkleca, no pucao je točno u vratara.

57' Trener Dinama Marijo Tot uveo je u igru Fatosa Beqiraja umjesto Ante Rukavine. Tot je namjeravao Beqiraja odmoriti za utakmicu Crne Gore protiv Bugarske, ali čini se da je negativan rezultat primorao Tota da uvede svojeg udarnog napadača u igru.

59' Nakon što je jedan navijač u nekoliko navrata pozvao Zdravka Mamića da mu pokloni sat, izvršni predsjednik Dinama ustao se sa sjedala i uz ovacije publike dao je toj nama nepoznatoj osobi tisuću kuna. Pali su i poljubci.

62' GOOOL!!! Luis Ibanez opalio je iz slobodnog udarca s nekih tridesetak metara. Činilo se da će Krklec ukrotiti tu loptu, no ona mu je prošla kroz ruke. Kelava - Krklec 1:1.

67' Kelava se iskupio za pogrešku kod primljenog pogotka. Vratar Dinama refleksnom rekacijom obranio je udarac Dine Škvorca koji je potpuno neometan pucao s vrha peterca.

70' GOOOL!!! Milan Badelj doveo je u vodstvo Dinamo nakon velike gužve u šesnaestercu Varaždina. Lopta se odbijala poput "flipera" i naposljetku je došla do Badelja koji je šalje u mrežu s tri-četiri metra od vrata Krkleca.

82' GOOOL!!! Minijaturu Sammira u petercu Varaždina okrunio je pogotkom Fatos Beqiraj. Dinamov je poveo 3:1. Brazilac je "na kocki leda" zavrtio varaždinskog beka i oštrim povratnom loptu pogodio Beqiraja u nogu.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Uzvrat bi trebala biti formalnost jer je Dinamo u prvoj utakmici s uvjerljivih 5-1 pobijedio momčad Varaždina. Pogotke za Dinamo prije dva tjedna su postigli Beqiraj (2), Sammir, Tonel i Badelj, a za Varaždin je strijelac bio Dino Škvorc.

Dvjestotinjak navijača Dinama smjestilo se na sjevernoj strani stadiona. Zamijetili smo transparent na kojem piše: Bad Blue Boys – Zabok. Navijači Varaždina White Stones bojkotiraju utakmicu, ali su izvjesili transparent na istočnoj tribini: Najteža godina naših života. Nekada ponos, sada sramota – ekipa WS za tebe diše.

VARAŽDIN – DINAMO 1:3

Stadion: Anđelko Herjavec