Nogomet
Nogomet

Tako se to radi: Vaha odigrao najefektniji potez na utakmici!

Beqiraj je donio 22. pobjedu Dinamu u sezoni, ali u centru pažnje bio je trener „modrih“…

Dinamo je u 28. kolu Prve HNL pobijedio Inter 1:0 pogotkom Fatosa Beqiraja u 62. minuti. Ante Rukavina glavom je spustio loptu, a Beqiraj je oštrim udarcem sa osamnaest metara savladao vratara Intera Krševana Santinija. U prvom poluvremenu gledali smo rijetko dosadnu utakmicu. Sve do 35. minute nije se dogodilo ništa vrijedno spomena.

Jedna lopta otišla je točno u smjeru Vahida Halilhodžića. Dinamov trener u stilu rasnog napadača vratio ju je u teren petom preko glave. Aplauz nije ni završio, a Dinamo je složio akciju iz koje je mogao povesti. Ubačenu loptu iz auta prihvatio je Pedro Morales, prošao je nekoliko igrača i odlično uposlio Josipa Brezovca, koji s vrha peterca, malo iskosa s desne strane, pucao preko Santinijevih vrata. Vaha je vjerojatno „povukao“ petu inspiriran transparentom na istočnoj tribini. Nepoznati navijači izvjesili su transparent na kojem Vaha ljubit trofej „maršala Tita“, a ispod slike je stajao datum 15.5. i poruka: Sretan rođendan šefe!

Dinamov trener rođen je 15. svibnja 1952. u Jablanici, a s Veležom je osvojio Kup bivše Jugoslavije 1981. godine. Vaha je dan uoči utakmice izjavio kako mu je interesantan napadač Intera Aleksandar Trajkovski. No, ako je suditi prema tome kako je Trajkovski odigrao utakmicu protiv Dinama, sumnjamo da će doći do transfera. Puno bolji nije bio ni lijevi bočni Intera Saša Balić, za kojim je Dinamo također pokazao interes.

DINAMO – INTER 1:0