FOTO 'Petarda' na Maksimiru, Dinamo razbio Varaždin!

Dinamo je u prvoj finalnoj utakmici hrvatskog Kupa pobijedio Varaždin 5:1...

Marijo Tot teško da je mogao zaželjeti bolji debi na klupi Dinama u ulozi samostalnog trenera. "Modri" su pregazili Varaždin u prvoj polufinalnoj utakmici hrvatskog Kupa sa 5:1, pa je uzvrat u Varaždinu, koji se igra 25. svibnja, samo stvar formalnosti.
Ne znamo je li Vahid Halilhodžić gledao utakmice iz svojeg kreveta, ali ako jeste, mogao je vidjeti razigranu i efikasnu "modru" momčad, što nije bio baš čest slučaj dok je Vaha sjedio na klupi Dinama.

Dinamo je došao u vodstvo već u 10. minuti utakmice. Sammir je bio strijelac, ali gol ide na dušu večeras vrlo lošeg Denisa Krkleca. Varaždinci su ušli u utakmicu prilično konfuzno, vidjelo se da je značaj utakmice ostavio traga na mladoj momčadi Samira Toplaka. Međutim, kako je utakmica odmicala, Varaždinci su bili sve bolji, pa su izjednačili preko Dine Škvorca u 35. minuti. No, u finišu prvog poluvremena Krklec opet griješi. Nakon ubačaj sa strane, lopta ga je preletjela, a iskusni Tonel glavom je šalje u nebranjenu mrežu.

Početkom drugog dijela Varaždin je uspostavio ravnotežu, no potpuno se raspao nakon pogotka Fatosa Beqiraja u 72. minuti. Beqiraj je poput tenka razgrnuo obranu Varaždinaca i mirno plasirao loptu u Krklecovu mrežu. Šest minuta kasnije Krklec ponovno griješi.

Pri pokušaju izbijanja povratne lopte pogodio je Beqiraja. Lopta je ostala u nogama napadača Dinama koji zatim obilazi Krkleca i šalje je u nebranjenu mrežu, za vodstvo Dinama od 4:1. Peti pogodak Dinama pao je dvije minute kasnije, a strijelac je bio Milan Badelj. Do kraja utakmice Dinamo je sačuvao veliku prednost i sada bez pritiska putuje u Varaždin na „turistički izlet“.

DINAMO - VARAŽDIN 5:1

Stadion u Maksimiru
Gledatelja: 3.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Željko Grgec (Bistra), Borut Križarić (Čakovec), Igor Križarić (Čakovec)
Žuti kartoni:
Strijelci: Sammir 10, Tonel 45'+2', Beqiraj 72, 78, Badelj 80/Dino Škvorc 35

DINAMO: Kelava (6,5) - Vrsaljko (6,5), Tonel (7), Cufre (6,5), Ibanez (6,5) - Calello (6), Badelj (6,5), Morales (6) (Tomečak 64), Sammir 7 (Brezovec 84) - Rukavina (6,5) (Ademi 80), Beqiraj (7,5)
Trener: Marijo Tot

VARAŽDIN: Krklec 5 - Šimek 5,5, D. Škvorc 6, Brlečić 5,5, Sušac 5,5 - Posavec 5 (Glavina 76), Golubar 5, Šafarić 6, Kvesić 5 - Vugrinec 5,5 (Glavica 64), F. Škvorc 5,5
Trener: Samir Toplak

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Dinamo je pobijedio 5:1

89' Pad koncentracije "modrih" u finišu utakmice umalo je iskoristio Glavina koji je nakon solo prodora izašao pred Kelavu, no nije ga uspio zaobići.

88' Igrači Dinama popustili su "gas". Mirno privode utakmicu kraju.

80' GOOOL! Dinamo povećava prednost na 5:1. Pogodak za "modre" postigao je Milan Badelj.

78' GOOOL!!! Fatos Beqiraj zabio je svoj drugi pogoda na utkamici. Opet je fatalnu pogrešku napravio vratar Krklec koji je loše primio jednu povratnu loptu, a Beqiraj je pratio cijelu akciju, oduzeo mu loptu i ubacio je u nebranjenu mrežu.

72' GOOOL!!! Beqiraj se sjurio u šesnaesterac Varaždinaca i poput tenka razgrnuo obranu gostiju, a zatim prisebno poslao loptu u lijevi kut Krklecovih vratiju.

69' Sjajna prizemna lopta Šime Vrsaljka na drugu stativu Krkleca, no Beqiraj i Rukavina kasne.

67' Dinamo je stvorio dvije polušanse u razmaku od pola minute. Najprije Sammir zaprijetio Krklecu udarcem s distance, a zatim je Rukavina u jednoj gužvi dobro pucao, no bio je u zaleđu.

62' Varaždinski nogometaši tražili su igranje rukom u šesnaestercu Dinama, no Ivan Bebek samo je odmahnuo rukom.

53' Odličan udarac Ibaneza s 25 metara, ali dobro reagira Krklec.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Dinamo je odmah krenuo agresivno prema vratima Varaždina.

Završeno je prvo poluvrijeme. Dinamo na odmor odlazi s vodstvom 2:1 ponajviše zahvaljujući katastrofalnim reakcijama mladog vratara Varaždina.

45' +2' GOOOL!!! Dinamo je poveo 2:1 pogotkom Tonela. Vratar Krklec ponovno je zaplivao u prazno, ali iskusni Portugalac glavom je loptu poslao u nebranjenu mrežu Varaždinaca.

45' Dinamo je u posljednjim trenucima prvog poluvremena umalo postigao pogodak. Šime Vrsaljko snažno je pucao s dvadestak metara, ali Krklec je bio na prvom mjestu, pa je loptu odbio u polje.

35' GOOOL!!! Varaždin je izjednačio na 1:1. Strijelac je bio Dino Škvorca. Nakon ubačaja iz kornera Davora Vugrineca, Škvorca je lopta pogodila u prsa i otišla u Kelavinu mrežu.

30' Odličan ubačaj Moralesa iz kornera zamalo je rezultirao povećanjem vodstva Dinama. Cufre je dobro osjetio kako će lopta preletjeti loše postavljenog Krkleca, ali ipak je zakasnio za djelić sekunde.

27' Morales je oprobao svoj udarac s nekih 25 metara, ali lopta je otišla daleko od vratiju Varaždina.

23' Dinamo u potpunosti kontrolira igru, dok su Varaždinci nekako smušeni, kao da su impresionirani protivnikom.

18' Sjajna solo akcija Sammira. Brazilac je nanizao nekoliko igrača Varaždina, a zatim odigrao pas za Beqiraja, no ovaj je bio u zaleđu. Da je Beqiraj malo pričekao, bila bi to matna pozicija jer je sam išao na Krkleca.

10' GOOOL!!! Dinamo je poveo pogotkom Sammira nakon velike gužve pred golom Varaždina. Naprije je netko od Varaždinaca pogodio gredu vlastitih vratiju, a zatim se lopta po petercu odbijala poput "flipera. Na kraju je stigla do Sammira koji puca prililno traljavo, ali još traljavije reagira vratar Varaždina Krklec kojem je lopta prošla kroz ruke.

2' Dinamo je od prve minute krenuo ofenzivno.