'Čudo od djeteta' Mateo Kovačić u debiju zabio za Dinamo!

16-godišnji Kovačić pogotkom je sudjelovao u visokoj pobjedi Dinama nad Dragovoljcem.

Dinamo je iskoristio veliki kiks Hajduka te otišao na sedam bodova prednosti na ljestvici. Iako je Dinamo slavio s uvjerljivih 6:0 u Kranjčevićevoj protiv Hrvatskog dragovoljca, najviše će se pamtiti debitantski nastup i pogodak 16-godišnjeg Matea Kovačića. Mateo je ušao u 20. minuti umjesto ozlijeđenog Tomečaka čime je postao najmlađi Dinamov debitant u HNL-u, a u 62. minuti je odmah srušio i drugi rekord, zabio je gol i postao najmlađi strijelac u povijesti HNL-a. Kovačić je tako prestigao Dinu Špehara iz Osijeka, sina Roberta Špehara, koji je u prošlom kolu postigao pogodak s 16 godina i 278 dana. Kovačić je to uspio sa 16 godina i 198 dana.

A gol je bio stvarno prekrasan, Slyvester je sjajno nabacio a Kovačić zabio pogodak glavom. Podsjetimo, prije nekoliko dana trener Dinama Vahid Halilhodžić je izjavio kako ga ne zanimaju godine igrača već kako igraju što se odnosilo i na Kovačića. Mateo mu se na ukazanom povjerenju odmah u prvoj utakmici i odužio.

Inače, Dinamo je pobjednika riješio već do poluvremena. Tomečak je zabio već u 9. minuti, a do poluvremena su još zabili Chago i Ibanez.

U nastavku ista priča, osim gola Kovačića zabili su Badelj i Bećiraj u smiraju utakmice. Visokih 6:0, i velikih sedam bodova prednosti pred Hajdukom.

Rijeka je izašla iz krize pobjedom na teškom gostovanju u Splitu. Poveli su Splićani preko Obilinovića ali je Rijeka preko Štroka i Đalovića preokrenula rezultat u nastavku. Parać je u 79. izjednačio na 2:2, ali je Đalović svojim drugim pogotkom donio pobjedu Rijeci. Zadar je upisao važnu pobjedu protiv Varaždina, dok su Šibenik i Slaven Belupo nakon golijade uzeli po bod.

Rezultati:

16:00 Zadar - Varaždin 3:0 (Skočibušić 42,Terkeš 64, Jerbić 86)

16:00 Split - Rijeka 2:3 (Obilinović 21, Parać 79/Štrok 65, Đalović 75, 90)

16:00 Šibenik - Slaven Belupo 3:3 (Kartelo 49, Alispahić 53 pen, Božić 87/Milardović 14, Vojnović pen 82, Delić 90)

16:00 Hrvatski dragovoljac - Dinamo 0:6 (Tomečak 9, Chago 22, Ibanez 41, Kovačić 62, Badelj 65, Bećiraj 81)

Inter – Karlovac 0:0 (petak)

Istra 1961 – Hajduk 2:0 (Alimi 51, Šehić 70)

Lokomotiva - Zagreb 2:0 (Bule 18 -11m, 69)

Osijek - Cibalia 1:0 (Maglica 32)