Nogomet
Nogomet

Dinamo dobio Osijek 2:0, Slaven ponizio Zagreb sa 5:1!

Nogometaši Dinama u Maksimiru su u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske bili bolji od Osijeka sa 2:0 uz dodatak kako su promašili jedanaesterac i barem 5-6 zicera...

Dinamo je u Maksimiru pred nešto više od 1000 gledatelja protiv Osijeka poveo već u 9. minuti. U velikoj gužvi nakon kornera najbolje se snašao Portugalac Tonel i donio prednost ''modrima''.

Početak drugog poluvremena donio je i povećanje vodstva. Za konačnih 2:0 zabio je 19-godišnji Andrej Kramarić.

Vodstvo Dinama moglo je biti i značajno veće jer su Modri u prvom poluvremenu promašili nekoliko zicera (Kramarić i Ademi...), a u drugom poluvremenu sjajnu prigodu nije iskoristio Chago.

Uz sve to u 78. minuti Dinamo je promašio i jedanaesterac. Udarac Sylvestra obranio je golman Osijeka Kardum.

Dinamo je više-manje očekivano ovu utakmicu igrao bez suspendiranih Sammira, Cufrea, Calella i Ibaneza te bez ozlijeđenih prvotimaca Tomečaka i Bišćana.

No, zato je Dinamove navijače dodatno razveselio Vaha ubacivši mladog 16-godišnjeg Matea Kovačića u 79. minuti u igru.

S nekoliko lucidnih poteza mladi Kovačić je oduševio gledatelje koji su odlučili doći na utakmicu. Sjajna je bila akcija u kojoj je Kovačić proigrao snažnog Beqiraja koji je loptu produžio do sve boljeg Sylvestra koji se spetljao.

Dinamo - Osijek 2:0 (1:0)

Strijelci: Tonel 9, Kramarić 47

Dinamo: Kelava - Mesarić, Barbarić, Tonel, Vrsaljko (Kovačić) - Ademi, Chago, Badelj - Rukavina, Sylvestr, Kramarić (Etto).

Osijek: Kardum - Gavrić, Kurtović, Pušić (Vidaković), Maglica - Lukačević, Čaušić, Kvržić, Miličević (Barišić) - Pavličić, Špehar (Škorić)

Završila utakmica:

Slaven Belupo - Zagreb 5:1 (Ivanković a.g. 40, Maras 56, Milardović 62, Gregurina 66, Porecki 88 / Ivanković 15)

Zagreb je u Koprivnici poveo 1:0 golom Ivankovića, a isti je igrač nespretno zabio gol i svom vrataru za 1:1.

U drugom poluvremenu viđena je potpuna dominacija domaćih koji došli do velike pobjede 5:1!

Prva utakmica u Kranjčevićevoj, podsjećamo, završila je s 1:1. Tako se Slaven Belupo u velikom stilu plasirao u polufinale.