HNL: S(p)retna pobjeda Hajduka uz zvižduke, novi podvig Istre!

Završeno je pet utakmica 17. kola Prve HNL, a iznenađenje dana priredila je Istra...

Utakmice 17. kola Prve HNL:

Karlovac - Zadar          1:0 (Jerneić 19')

Karlovac je rano poveo protiv Zadra i dao nagovijestit kako ima ambicije osvojiti sva tri boda. No, Zadrani se ne predaju i uspjeli su par puta ozbiljno zaprijetiti vratima domaćina.

Zadrani su dosad imali tri velike prilike, ali sjajna obrana vratara Karlovca i dekoncentracija gostujućih napadača razlog su zašto Zadar još nije postigao pogodak. Silni pritisci gostiju nikako da urode plodom, a dodatni problem stvara magla zbog koje je slaba vidljivost na terenu. Gosti ipak nisu uspjeli izjednačiti i Pamićevi igrači odnijeli su sva tri boda.

Cibalia - Šibenik          3:1 (Vitaić 16', Bartolović 21', Kresinger 32' / Malčić 10')

Šibenik je već u desetoj minuti iznenadio sve prisutne na stadionu podno Bosuta. Međutim, domaćin se vrlo brzo oporavio i nakon samo 15-ak minuta stigao do velikog preokreta. Treba spomenuti kako je zasad prvo ime utakmice izvrsni Mladen Bartolović.

Razigrani domaćin jednakim je tempom nastavio u drugom dijelu, a Šibenik će imati puno posla želi li doći barem do boda. U Vinkovcima je sve praktično gotovo. Susret je završio zasluženim slavljem 'nebesko-plavih'.

Slaven Belupo - Inter  0:0

U Koprivnici se igra zanimljiva utakmica po ne baš očišćenom travnjaku. Obje momčadi su borbene i teško da će susret završiti bez pogodaka. Nešto slično bilo je i zadnji put kada su igrale ove dvije ekipe.

Niti jedna momčad nije uspjela doći do željenog vodstva. A usprkos brojnim prilikama s obje strane, susret u Koprivnici završio je bez golova.

Varaždin - Split             0:0 (odgođeno jer domaćini nisu očistili teren od snijega)

Utakmica između Varaždina i Splita vjerojatno će se odigrati u nedjelju.

Zagreb - Istra 1961     0:1 (Šehić 57')

Istra je puno kvalitetnija cijelu utakmicu i samo je sreća spasila Zagreb od pogotka u prvom dijelu. A Puljani su promašili dvije vrlo izgledne prilike.

U nastavku ipak nije stigla kazna za Istru, koja je u 57. minuti povela pogotkom napadača Šehića. Dodatni problem za Zagreb je crveni karton Jefthona, koji je bio neoprezan u jednom duelu i tako ostavio svoju momčad s igračem manje.

Istra kontrolira utakmicu, a nakon izravnog crvenog kartona Jefthona, Zagrebu se smiješi novi poraz u Kranjčevićevoj. završen je dvoboj u Zagrebu, gdje je Istra nastavila pozitivan niz.

Hajduk - Osijek            2:1 (Vukušić 18', Gavrić o.g. 86' / Pavličić 16')

Osijek je šokirao Poljud! Desetkovani gosti iznenadili su favorizirani Hajduk i nakon lijepe akcije poveli u Splitu. Ipak, Bijeli su se uspjeli brzo vratit, a pogodak je iz blizine postigao Vukušić.

Kasnije je Radošević spasio čisti pogodak Osijeka, obranio je udarac Vidakovića sa 18 metara. Hajduk je odmah početkom drugog dijela imao odličnu šansu, ali je Vukušić bio za korak prespor.

Osijek vrlo dobro odolijeva napadima Hajduka, dapače, gosti igraju otvoreno i traže novu priliku za vodstvo. S druge strane, na Poljudu su se već čuli prvi zvižduci zbog nezadovoljstva rezultatom domaćih navijača.

Nakon jedne odlične šanse Vukušića, Ibričić je s pet metara pogodio obrambenog igrača Osijeka od kojeg se lopta odbila u mrežu. Nesretni igrač je Dino Gavrić, koji je tako vjerojatno osigurao Hajduku jako teško osvojena tri boda.

U kakvom su stanju igrači Hajduka govori činjenica da grčevito brane 2:1, dok je Osijek svim snagama krenuo po izjednačenje. Hajduk je uz dosta sreće upisao tri boda protiv 'bijelo-plavih'.

Rijeka - Dinamo          20.15 (tekstualni prijenos cijele utakmice možete pratiti na našem portalu GOL.hr)