Varaždin otključao Kelavinu mrežu i uzeo bod Dinamu!

U posljednjem 18. kolu jesenskog dijela HNL-a Hajduk se trijumfom u Šibeniku približio Dinamu na 5 bodova zaostatka...

Hajduk je jesenski dio sezone završio trijumfom u Šibeniku protiv kluba koji je bio senzacija prošle godine, ali ove igra dosta slabo i nalazi se na dnu HNL-a.

U prvih 20 minuta utakmice Šibenik je imao nekoliko poluprilika, ali je Hajduk imao najveću šansu kada je Anas Sharbini pucao pokraj Blaževića, a Bačelić Grgić spasio izbivši loptu s crte. U prvih 45 minuta Šibenik je bio za nijansu bolja momčad, imao veći broj prilika, ali nije poveo i to mu se osvetilo.

Na početku drugog dijela Vučević je uveo Trepotića i Tomasova i to mu se isplatilo. Tomasov je zabio na asistenciju Trebotića u 47. minuti. Tri minute kasnije zabio je i Andrić te tako potpuno slomio Šibenik.

Do kraja dvoboja domaći nisu imali snahe za preokret. U 87. minuti Ibričić je zabio za 0:3 i tako dotukao protivnika. U 90. minuti Alispahić je postigao počasni pogodak iz penala.

Hajduku do zasluženog zimskog odmora preostaje odraditi utakmicu Europa lige protiv Anderlechta, u kojoj nema što dobiti jer je već ispao iz natjecanja.

Šibenik: Blažević - Georgievski, Fuštar, Bulat, Medvid - Husmani, Kartelo - Tokić, Alispahić, Malčić - Jelić.

Hajduk: Radošević, Jonjić, Vejić, J. Buljat, Jozinović, M. Ljubičić, Andrić, Oremuš, Ibričić, Anas, Vukušić

Dinamo nije bio jednako uspješan. Na domaćem terenu protiv Varaždina izgubio je bodove i tako dao priliku Splićanima da smanje zaostatak na prihvatljivijih pet bodova.

Halilhodžićeva momčad dobro je počela i imala dvije prilike Tomečaka i Moralesa, no Šafarić je bio taj koji je za goste pogodio gredu u prvom dijelu i pokazao da to neće biti laka utakmica za Dinamo.

U 50. minuti Brezovec je bio u odličnoj prilici, ali mu je Kelava sjajno skinuo loptu i spasio Dinamo. Zagrebački klub je poveo u 56. minuti. Badelj ga je izborio, bilo je kontakta s Kvesićem, gosti su se bunili zbog takve odluke, ali nije im pomoglo: Morales je zabio za 1:0.

U 61. minuti Kelava je srušio rekord Stojkića po broju minuta bez primljenog pogotka u 1. HNL. Stojkić je držao rekord sa 684 minute, a Kelava ga je oborio za točno četiri minute, jer je Varaždin u 65. minuti izjednačio. Škvorc je iz drugog pokušaja pogodio pod gredu.

Do kraja dvoboja Dinamo je imao dvije velike prilike: mladi Kovačić pogodio je gredu iz jednog nabačaja u kazneni prostor, dok je Tonel u 88. minuti malo zakasnio na loptu u pet metara u vrlo izglednoj prilici.

Utakmica je završila 1:1, Dinamo je kiksao kao i u prvoj utakmici u Varaždinu, no za 10 dana protiv PAOK-a igra puno važniju utakmicu koja je sigurno već sada u mislima Halilhodžićevih igrača...

Dinamo: Kelava - Etto, Tonel, Barbarić, Mesarić - Calello, Ademi - Rukavina, Badelj, Sylvestr - Beqiraj.

Varaždin: Krklec - Šimek, D. Škvorc, Sušac, Kvesić - Šafarić, Brezovec - Sačer, Vugrinec, Aganović - F. Škvorc.