Dinamo slavio na krilima Rukavine, Hajduk opet uvjerljiv!

U posljednje dvije utakmice 5. kola Prve HNL Dinamo i Hajduk su stigli do važnih pobjeda uoči uzvratnih dvoboja 4. pretkola Europske lige...

Nakon europskog trijumfa protiv Uniree, Hajduk je opet bio vrlo efikasan. Bijeli su u dalmatinskom derbiju s visokih 4-1 nadigrali Zadar. Iako se iz prve čini kako su Poklepovićevi igrači imali lagan posao, nije sve krenulo idealno. Naime, Zadar je poveo na Poljudu nakon velikog kiksa Subašića koji je primio smotani pogodak s 30-ak metara.

Doduše, vodstvo gostiju trajalo je svega nekoliko minuta, kada je Tomasov lijepim golom vratio sve na početak. U nastavku je Hajduk dominirao, dok je Zadar osjetio nesigurnost vratara Bijelih i prijetio iz daljine. Ipak, do kraja susreta je loptu iz mreže vadio samo Ježina. A među strijelce su se upisali sjajni Vukušić i standardno najbolji igrač Hajduka Ibričić.

Do vrlo bitne pobjede stigao je i Dinamo. I to na zahtjevnom gostovanju u Koprivnici. Modri su drugi put zaredom završili utakmicu bez primljenog pogotka. Domaćina je načeo izvrsni Ante Rukavina, na čijim krilima je aktualni prvak uzeo sva tri boda protiv Slaven Belupa.

Uz njega, ponajbolji igrač Dinama bio je Brazilac Sammir koji je postigao drugi, odlučujući pogodak. Vahid Halilhodžić može biti zadovoljan rezultatom i pristupom svojih igrača, koji su nastavili tamo gdje su stali protiv Gyora. Modri su ovom pobjedom skočili na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice sa samo tri boda iza vodećeg Hajduka.