Nogomet
Nogomet

HNL: Gračanova Rijeka šokirala Dinamo na Maksimiru!

Kompletirano je gotovo cijelo drugo kolo Prve HNL, a daleko najveće iznenađenje dogodilo se na Maksimiru gdje je Rijeka odnijela sve bodove...

Nakon što su u petak Lokomotiva i Slaven Belupo ostvarili gostujuće pobjede, isto je za rukom pošlo i Šuškovom Zagrebu. Pjesnici su potpuno zasluženo slavili u Puli i potvrdili dobru formu na početku sezone.

Još jednom se ključnim čovjekom Zagrebaša pokazao Krstanović koji je prvi načeo mrežu Istre. Do poluvremena je na 2-0 povisio Šovšić nakon prekrasne akcije s Jefthonom. Istra je napadala većim djelom utakmice, ali nikako nisu uspijevali probiti čvrstu Zagrebovu obranu.

Zadrani su uspjeli probiti Pamićev defenzivni blok i doći do vrlo bitne pobjede. Zebićevi igrači od starta su bili odlučniji te su nagrađeni trudom već nakon 17 minuta, kada je Terkeš pogodio za 1-0. Točku na 'i' stavio je talentirani Santini osam minuta prije kraja dvoboja.

Prvu, povijesnu pobjedu u Prvoj HNL ostvarili su nogometaši Splita. Iskusni lisac Ivan Katalinić mogao je samo uživati u predstavi svojih igrača koji su potopili jalovi Varaždin. Splićani su se visokom pobjedom 4-0 na najbolji mogući način predstavili domaćoj publici na stadionu u Parku mladeži.

Mali derbi između dviju momčadi koje su nedavno završile svoj europski san nije ispunio očekivanja. Cibalia nije htjela previše riskirati, dok je Šibenik još uvijek u turbulentnom razdoblju te nema igru koja ga je krasila prošle sezone. Domaćin je na Šubićevcu uspio sačuvati mrežu netaknutom, međutim, nije uspio ni slomiti obrani nebesko-plavih.

Više sretno nego spretno Rijeka je priredila prvu mini senzaciju ove sezone. Nenad Gračan ponovno je bio koban za Dinamo na Maksimiru gdje je njegova momčad kreirala prvo ovogodišnje iznenađenje i pobijedila Modre s 2-1. Riječani su veći dio utakmice odolijevali napadima domaćina, da bi na kraju pogreškom Badelja neočekivano poveli.

Zajecovi igrači imali su početno vodstvo i puno više prilika od gostiju, ali vratar Lisjak imao je fenomenalnu večer. Riječki čuvar mreže imao je nekoliko izvrsnih intervencija i definitivno je prvo ime dvoboja. Modrima, pak, preostaje što prije zaboraviti ovaj poraz i okrenuti se vrlo važnom europskom ispitu protiv Šerifa.