Sretna pobjeda: Dinamo u zadnjoj minuti slomio otpor Zagreba!

Halilhodžićev Dinamo upisao je tešku pobjedu protiv Zagreba, golom Barbarića u 90. minuti...

Dinamo je teže nego se očekivalo pobijedio u 8. kolu 1. HNL Zagreb 1:0 golom Tomislava Barbarića u 90. minuti utakmice koja se igrala pred sedam tisuća gledatelja na Maksimiru.

Nakon fantastične pobjede protiv Villarreala trener Dinama Vahid Halilhodžić rekao je kako se pribojava utakmice sa Zagrebom, jer, kako je istakao, nakon euforije u nogometu često dolazi do emocionalnog pražnjena, a zatim i do razočarenja.

Znao je Vaha o čemu govori, no čini se da ga njegovi nogometaši ovaj put baš nisu slušali.

Halilhodžić je na teren izveo promijenjenu momčad u odnosu na susret sa Španjolcima, što je i najavio kazavši da neke igrače mora odmoriti od velikih napora koje su imali u zadnje vrijeme. Od prve minute zaigrali su Daniel Calello, Jakub Sylvestr, Tomislav Barbarić i Mathias Chago, a na klupi su ostali Milan Badelj i Arijan Ademi, dok su lakše ozlijeđeni Tomislav Rukavina i Igor Bišćan dobili poštedu za ovaj susret kako bi se što bolje odmorili za predostojeće izazove.

Utakmica protiv Zagreba pokazala je kako Dinamo, barem za sada, nema na raspolaganju dvadesetak kvalitativno podjednakih nogometaša i kada od prve minute ne krene u susret s prvom postavom ima problema i s prosječnim momčadima.

Činjenica je da je Dinamo tijekom cijelog sureta bio bolja momčad i da je najveći dio vremena napadao, no 'modri' do pogotka Barbarića u 90. minuti nisu imali previše izglednih prilika za pogodak. Imao je Dinamo nekoliko poluprilika, uglavnom iz gužvi pred vratima Hrvoja Višića, dok je Zagreb u dva navrata opasno zaprijetio u drugom poluvremenu preko Besarta Abdurahimija.

Uz malo više sreće gosti su mogli do boda u gradskom derbiju, no sreća je 'modre' ovaj put pomazila, a Vaha je nakon posljednjeg zvižduka glavnog suca Martija Strahonje skolopio ruke i pogledao u nebo kao da zahvaljuje Svevišnjem za 'pruženu ruku' u posljednjim trenucima utakmice. Ipak za Dinamo su najvažnija tri boda, a sve ostalo je u drugom planu.