Pogoci Kovačića i Rukavine

Dinamo prvenstvo otvorio pobjedom, ali igra nije zadovoljila

Nakon što su izbacili Neftči u drugom pretkolu Lige prvaka, nogometaši Dinama slavili su na otvaranju nove sezone HNL-a.

Dinamo je osvojio prva tri boda u Prvoj HNL, ali Krunoslav Jurčić ne bi trebao biti zadovoljan igrom koju je njegova momčad prikazala pred gotovo pustim Maksimirom. Da su napadači Intera početkom drugom poluvremena bili koncentriraniji i izjednačili rezultat, pitanje je bi li se Dinamo priključio Hajduku, Karlovcu i Slaven Belupu s tri boda na vrhu tablice.

Nisu Dinamovi igrači pokazali previše na ovoj utakmici. Tek su Mateo Kovačić u prvom poluvremenu te Ivan Tomeljak u drugom ostvarili dobar dojam. Nije bilo previše organiziranih napada, a sve se svodilo na ubačaje Alispahića iz slobodnih udaraca i kornera, odnosno prodore Tomečaka po desnoj strani. Lijeva strana Dinamovog napada bila je praktično nevidljiva. Eksperiment s Vrsaljkom nije urodio plodom barem što se ofenzivnog dijela tiče.

Što se Intera tiče, izabranici Ilije Lončarevića nisu se potpuno zatvorili. Pokušavali su prijetiti Kelavi, ali bez većih uspjeha. Inter će ipak svoje šanse tražiti u sljedećim utakmicama, a Dinamo je i bez lijepe igre došao do tri boda koji im donose mir uoči trećeg pretkola Lige prvaka i gostovanja u Helsinkiju.

Tijek utakmice:

90' Inter je imao još jednu lijepu šansu, ali Šarić se sapleo u šesnaestercu. U sudačkoj nadoknadi ušao je Šitum umjesto Kovačića. U redovima Intera ušao je ganchev umjesto Jančetića

89' GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Rukavina je postigao gol za 2-0. Nakon kornera kojeg je izveo Sammir, lopta se dugo odbijala u šesnaestercu Intera. Vukao ju je Badelj, prebacivala se sa strane na stranu, a na kraju ju je Sammir lijepo spustio Rukavini koji je pogodio 'daljnji kut' vratara Santinija

87' Sammir je izveo slobodan udarac s desne strane, ali opet je Gulić bio najviši. To je bila prva akcija Dinamovog Brazilca

82' Stvarno je razigran Tomečak u drugom poluvremenu. Ubacuje i desnom i lijevom nogom, ali ovaj put je ipak obrana Intera bila viša od Dinamovih napadača

81' Lijepo je pucao Sylvestr s 20-ak metara, ali pored gola

80' Posljednjih 10-ak minuta nije bilo konkretnih akcija s niti jedne strane

77' Ušao je Ćosić umjesto Babića u redovima Intera

74' Ušao je Sammir umjesto Alispahića koji se nije baš vidio u drugom poluvremenu

72' Tomečak je stvarno raspoložen u posljednjih nekoliko minuta. Opet lijep ubačaj i opet skok Rukavine, ali opet bez pogotka

71' Rukavina je lijepo probio lijevu stranu i pucao. Santini je odbio loptu do Kovačića, ali ni on nije uspio bolje opucati

70' Kiša je sve jača na Maksimiru, a Tomečak sve raspoloženiji. Imao je dobar ubačaj s desne strane, a i Rukavina je lijepo reagirao i dobro pucao glavom. Ipak, iznad vratnice

66' Pomalo je neshvatljivo da jedan profesionalni nogometaš pogrešno izvede aut. Ipak, to se zna dogoditi, a to se dogodilo i sada jednom od igrača Intera

65' Tomečak je imao jedan lijep potez. Primio je loptu na 20-ak metara na desnoj strani, prebacio je na lijepu nogu i dobro pucao. Ipak, samo u Interovog vratara Santinija

64' I ono malo gledatelja koji su došli na Maksimir svako malo 'opere' neki od ljetnih pljuskova. Već drugi put pada kiša u drugom poluvremenu

62' Gulić je zaustavio jednu akciju Dinama ispred Rukavine, a gotovo svaki put je njihov dvoboj završavao na takav način. Ipak, Jurčić nije odlučio izvaditi Šibenčanina iz igre već Beqiraja. Umjesto njega ušao je slovački napadač Jakub Sylvestr

60' Napokon je Dinamo opet odigrao nešto agresivnije u nastavku. Nakon jedne lijepe akcije Beqiraj je opucao malo pored gola, a s tribina se čulo 'Dinamo, Dinamo!'

59' Opet je Tomečak loše reagirao na jedno proigravanje Kovačića. Loptu je uputio visoko preko gola Intera

57' Žuti karton dobio je Calello nakon grubog starta na sredini igrališta

54' Još je jednu lijepu priliku imao Inter. nakon dobrog ubačaja iz slobodnog udarca s lijeve strane, lopta se odbijala u šesnaestercu, ali na kraju nije bilo preciznosti kod napadača Intera

50' Alispahić je izveo jedan slobodan udarac točno na glavu Domagoja Vide. Santini je bio malo nesiguran, ali je ipak ostalo 1-0 za Dinamo

49' Kakav promašaj Abilaliaja. Dobio je povratnu loptu na 10-ak metara, ali je nije uspio zahvatiti kako treba. Prije toga je lijepo opucao s 20-ak metara, ali samo pored gola.

Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto Oršića u redovima Intera ušao je Budimir.

Završeno je prvo poluvrijeme. Dinamo zasluženo vodi s 1-0 i to pogotkom najboljeg igrača utakmice do sada - Matea Kovačića. Sve do pogotka Zagrepčani nisu izgledali previše uvjerljivo, ali nakon toga je proigrao mladi Kovačić i sve je po Dinamo izgledalo puno bolje. Inter je igrao solidno prvo poluvrijeme, a nisu došli 'parkirati autobus ispred svog šesnaesterca' već su se trudili odigrato nešto i prema naprijed. Ipak, nisu mogli proći bolje od 0-1.

42' Kovačić i Badelj su lijepo odigrali akciju, ali Tomečak nije nastavio u tom tonu.

40' Kovačić je odlučno proigrao Rukavinu iz sredine na desnu stranu, ali šibenski napadač nije napravio ništa. Nešto slično kasnije je napravio Beqiraj nakon lijepog proigravanja od strane Badelja.

36' Imao je Inter još dva slobodna udarca, a nakon toga i dva kornera. Ipak, od svega se nije dogodilo ništa.

32' Slobodni udarac za Inter s 20-ak metara izveo je Balić, ali samo u ruke Ivana Kelave.

29' Dinamo malo agresivniji nakon pogotka. Neprestano se igra u 'trećini' terena pred Krševanom Santinijem (opet mi), ali bez neke konkretnije prilike. Mladi Mateo Kovačić uzima sve više odgovornosti

26' GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Dinamo je povukao kontru 4 na 1. Rukavina je probio desnu stranu, a mladi Kovačić je lijepo savladao Interovog vratara

25' Krševan Santini je ispucao loptu. Ovo smo napisali samo zato što nas impresionira ime Interovog vratara

23' Prvi žuti karton na utakmici. 'Zaradio' ga je Babić

22' Alispahić je izveo korner, a Vrsaljko lijepo pucao glavom s 5-6 metara. Ipak, samo pored gola.

21' Slobodni udarac za Dinamo s 18 metara. Izveo ga je Alispahić. ali je pogodio živi zid.

18' Pokušao je i Kovačić s udarcem, ali od svega je bio samo korner.Izveo ga je Alispahić, ali od svega je bilo samo - zaleđe!

17' Vrsaljko ovu utakmicu igra na lijevom beku. Zanimljivo će biti pratiti njegov učinak na ovoj poziciji. Ukoliko Šime bude dobro igrao na lijevom beku to otvara dosta mogućnosti za Dinamo, ali i za reprezentaciju

14' Napokon dobra šansa Dinama. Beqiraj je lijepo opucao s 20-ak metara, ali lopta je prošla pored vratnice

11' Alispahić je izveo slobodan udarac koji je prošao jedno 10-ak metara od okvira gola. To je bila najbolja šansa za Dinamo do sada. Toliko od Zagrepćana

10' Dinamo u prvih 10 minuta nije pokazao ništa!

6' Alispahić je u prvom kontaktu s loptom pokazao da je pravo pojačanje. Poslao je jednu dobru okomitu loptu prema Badelju, ali ništa se konkretno nije dogodilo

4' Početak utakmice je pripao nogometašima Intera. Puno su agresivniji, ali bez konkretnog učinka. Dinamovci ne mogu spojiti niti par točnih dodavanja

Prvi nastup Dinama u novoj sezoni HNL-a gleda samo 1.000 gledatelja. Ni dobar rezultat protiv Neftčija nije privukao Zagrepčane u Maksimir. Inter iz Zaprešića očigledno nije dovoljan mamac za publiku.

Dinamo je istrčao u sljedećem sastavu: Kelava - Tomečak, Vida, Tonel, Vrsaljko - Calello, Badelj, Alispahić, Kovačić - Beqiraj, Rukavina.

Inter bi trebao istrčati u sljedećem sastavu: Santini - Jančetić, Batur, Gulić, Balić - Ščrbec, Babić, Todorčev, Šarić - Oršić, Abilaliaj.