Brazil izborio SP u nogometu na pijesku

Trostruki svjetski prvaci u nogometu na pijesku, Brazilci osvojili su prvo mjesto na prvenstvu Južne Amerike koje je bilo i kvalifikacijsko za predstojeće SP 2009. u Dubaiju.

Brazil je u finalu odigranom na plaži Pocito deklasirao Urugvaj 10:1, a osim ove dvije reprezentacije mjesto na SP-u izborila je i Argentina pobjedom u produžetku protiv Ekvadora 9:8. 'Selecao' se prošetao do prvog mjesta pobijedivši u svih pet susreta uz razliku pogodaka 39:6.

Četvrto izdanje FIFA Svjetskog prvenstva u nogometnu na pijesku na rasporedu je od 16. do 22. studenoga 2009., a na njemu će sudjelovati 16 reprezentacija.

Do sada je ukupno održano 14 svjetskih prvenstava, no samo su posljednja četiri održana pod kapom FIFA-e. Ukupno gledano Brazil ima 12 naslova prvaka, a po jednu titulu su osvojili Portugal i Francuska.