Cico i crnogorski heroji uzeli veliki bod Engleskoj na Wembleyju!

Još jedan herojski rezultat ostvarila je Crna Gora predvođena hrvatskim trenerom Cicom Kranjčarom.

Cico Kranjčar i njegovi nogometaši, reprezentativci Crne Gore, ostvarili su sjajan rezultat na Wembleyju, remiziravši kod Engleza (0-0) u kvalifikacijskom dvoboju za Euro 2012.

Izvrsna i požrtvovna igra u obrani, te ponovno vrlo sigurni vratar Mladen Božović, bili su presudni faktori u novome velikom uspjehu crnogorske reprezentacije, većemu vjerojatno od svih triju prijašnjih minimalnih pobjeda u kvalifikacijama (Wales, Bugarska i Švicarska).

Jednako je presudna, međutim, bila bezopasna igra momčadi Fabija Capella, koja je podsjetila na jalovost viđenu na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici. Tjeskoba se na licu Fabija Capella primjećivala od početka drugog poluvremena. Ustao je s klupe i reakcijama lica jasno demonstrirao bespomoćnost i nevjericu.

Na koncu, mogli su još Crnogorci i slaviti: Milan Jovanović u 83. je minuti udarcem lijevom nogom iz daljine, iskosa s lijeve strane, uzdrmao gredu gola Joea Harta.

Bila je ovo definitvno najlošija domaća utakmica engleske reprezentacije otkad je vodi Talijan. Posljednji su put na Otoku Englezi propustili pobijediti 20. kolovoza 2008. godine, kada su protiv Češke u prijateljskom ogledu remizirali 2-2. Bila je to prva utakmica Capella na klupi "Gordog Albiona".

Nogometaši Španjolske su, igrajući kod Škotske na Hampden Parku u Glasgowu, slavili minimalnu, 3-2 pobjedu u dvoboju skupine I. Svjetski su prvaci poveli 2-0 golovima Ville iz 11-erca u 44. te Inieste u 55. minuti, da bi domaći potom uspjeli izjednačiti preko Naismitha i Piqueova autogola. Fernando Llorente je u 79. minuti realizirao lijep daljinski ubačaj Capdeville s lijeve strane, te je u 16-ercu, došavši do lopte prije domaćeg golmana McGregora, plasirao loptu nogom u mrežu.

Slaviti u pobjedi posebno ima razloga David Villa. Napadač Barcelone postao je najbolji strijelac u povijesti španjolske nogometne reprezentacije zabivši svoj 45. pogodak u 69. nastupu. Dosad je na vrhu bio izjednačen s Raulom Gonzalezom. Llorenteu je, pak, ovo treći gol u četiri dana. U petak je zabio dva gola u domaćoj pobjedi protiv Litve 3-1.

Konačno, do treće je uzastopne pobjede u skupini D došla reprezentacija Francuske. Golovima Benzeme u 22. i Gourcuffa u 76. minuti sastav Laurenta Blanca u Metzu je pobijedio Luksemburg 2-0.

SKUPINA D:

Minsk: Bjelorusija - Albanija 2-0 (Rodionov 10, Krivec 77)
Metz: Francuska - Luksemburg 2-0 (Benzema 22, Gourcuff 76)

SKUPINA G:

Švicarska - Wales 4-1 (Stocker 8, 89, Streller 21, Inler 82-11m / Bale 13)

SKUPINA H:

Kopenhagen: Danska - Cipar 2-0 (Rasmussen 48, Lorentzen 81)

SKUPINA I:

Vaduz: Lihtenštajn - Češka 0-2 (Necid 12, Kadlec 29)
Glasgow: Škotska - Španjolska 2-3 (Naismith 58, Pique 66-ag / Villa 44-11m, Iniesta 55, Llorente 79)