Nogomet
Nogomet

Hrvatski nogometaši poraženi od Ukrajine

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija upisala je i prvi poraz pod ravnanjem izbornika Ive Šuška pri njegovu trećem nastupu na klupi.

U prijateljskom susretu pred 2000 gledatelja u Dugopolju bolji od hrvatskih vršnjaka bili su mladi Ukrajinci, inače europski prvaci do 19 godina starosti s EP-a 2009. godine, pobijedivši 2-1.

Prednost su gosti stekli u prvom poluvremenu golom veznjaka kijevskog Dinama Sergija Ribalke u 27. te golom napadača Metalista iz Zaporižje Dmitra Jeremenka u 42. minuti. Za vodeći gol gostiju veliku odgovornost snosi hrvatski vratar Matej Delač.

Igrači Ive Šuška u nastavku su utakmice uspjeli tek smanjiti na konačnih 2-1 preko 19-godišnjeg centarfora mostarskog Zrinjskog Ivana Lendrića u 58. minuti.

Bila je to treća prijateljska utakmica novoformirane U21-reprezentacije, koja je dosad pobijedila (2-1 kod kuće) i remizirala (1-1 u gostima) protiv Slovenije. U ponedjeljak će se izabranici Ive Šuška na stadionu RNK Splita sučeliti odgovarajućoj vrsti Mađarske.

Ove će dvije utakmice Šušak iskoristiti kao generalnu probu pred početak kvalifikacijskog ciklusa za sljedeće Europsko U21 prvenstvo, čiji će se završni turnir 2013. odigrati u Izraelu.