Hladan tuš na samom startu

Loša uvertira: Mladi Gruzijci šokirali Hrvate!

Na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju mlada reprezentacija Hrvatske iznenađujuće je poražena od vršnjaka iz Gruzije 1-0…

Lošu uvertiru uoči sudbonosne utakmice Vatrenih priredili su izabranici Ive Šuška. Na startu kvalifikacija za Euro 2013. mladi hrvatski reprezentativci do 21 godine poraženi su od Gruzije s 1-0. A

Već na samom otvaranju utakmice uslijedio je šok. U četvrtoj minuti Gruzija je povela prekrasnim pogotkom Tarknišvilija. Gruzijac je opalio s 25 metara, lopta je proletjela kraj naših igrača i završila u donjem lijevom kutu Kalinićevih vrata.

Obilna kiša, koja je natopila teren u Dugopolju, bila je razlog rastrgane igre u kojoj se lopta teško mogla kontrolirati. Slično je bilo i u nastavku, a gosti su se uspješno branili. Najbolju priliku u drugom dijelu Hrvatska je imala u 73. minuti, ali je udarac Vukušića gostujući vratar Makaridze uspio obraniti. Šuškovi izabranici tako su porazom krenuli u nove kvalifikacije.

U skupini 5 još su Španjolska, Švicarska i Estonija, a sljedeći ispit će Hrvatska imati 5. rujna u gostima kod Švicarske.