Portugal i Ronaldo napokon uzeli tri boda,Španjolska rutinski

U posljednje dvije utakmice 3. kola kvalifikacijskog ciklusa za plasman na Euro 2012. po tri boda upisali su nesigurni Portugal i oslabljena Španjolska.

Portugal je u sklopu skupine H u Portu pobijedio Dansku 3-1, dok je Španjolska u Salamanci u utakmici skupine I s jednakim rezultatom bila bolja od Litve.

Portugal je u prve dvije utakmice osvojio tek jedan bod (4-4 s Ciprom kući i poraz u gostima kod Norveške 1-0), pa mu je bila nužna pobjeda kako bi se vratio u utrku za vodećim pozicijama. Do nje je i došao na krilima svoja dva najbolja igrača Nanija i Cristiana Ronalda.

Dva je gola zabio Nani u razmaku od samo tri minute prvog poluvremena (u 29. i 31.), nadu je Danskoj vratio autogol Ricarda Carvalha (nakon udarca glavom Christiana Poulsena), da bi pobjedu potvrdio Cristiano Ronaldo u 85. minuti i tako novom portugalskom izborniku Paulu Bentu donio radost u debitantskoj utakmici na klupi.

Iako lišeni usluga nekolicine prvotimaca poput Xavija, Xabija Alonsa i Fernanda Torresa aktualni svjetski prvaci Španjolci neočekivano dugo su lomili otpor Litvanaca.

Na kraju je suparničku mrežu načeo Fernando Llorente u 47. minuti, a zabio je glavom na asistenciju Sergija Ramosa. Izjednačio je Darvydas Šernas u 54. minuti, ali već dvije minute kasnije Llorente je ponovio zabio glavom, ovog puta na asistenciju Santija Cazorle. I posljednji je gol “furija” postigla glavom, a zabio je David Silva u 79. ponovo na asistenciju Ramosa.

Španjolskoj je to druga pobjeda iz dva nastupa, te predvodi skupinu I sa dva boda više od Litve i Škotske.